Wiadomości
Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski

poniedziałek,

11 września 2017

13:50

Ostatnie tygodnie rekrutacji i tylko połowa założonego celu. Szlachetnej Paczce brakuje wolontariuszy

100 dni przed finałem Szlachetnej Paczki wciąż poszukiwani są wolontariusze, którzy chcą wziąć udział w akcji. Na Pomorzu brakuje jeszcze 350 chętnych. We wszystkich rejonach zgłosiły się 4 tysiące osób, potrzeba jeszcze 10 tysięcy.
Do 30 września potrzebnych jest blisko 14 tysięcy wolontariuszy w 800 lokalizacjach na terenie całej Polski. Bez wolontariuszy, których zadaniem jest docieranie do konkretnych rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji, akcja się nie odbędzie.

- U nas potrzeba 730 zgłoszeń, aktualnie osiągnęliśmy prawie 50 proc. założonego celu, ponieważ udział zadeklarowało 350 osób – mówił Łukasz Poświata, pomorski koordynator ds. promocji Szlachetnej Paczki.

- Osobiste spotkanie służy temu, by przekazana pomoc była naprawdę mądra, czyli dała rodzinie szansę na realną poprawę sytuacji i wyjście z biedy. Wolontariusze wspierają także darczyńców, pomagając im przygotować paczki z dedykowaną pomocą dla wybranych przez nich rodzin w potrzebie – tłumaczyła Małgorzata Kopciuch, specjalista ds. mediów Szlachetnej Paczki.

TO WCALE NIE JEST TRUDNE

Żeby zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki należy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Następnie trzeba odbyć rozmowę kwalifikacyjną i przejść jednodniowe szkolenie. Chętni mogą zgłaszać się tylko do 30 września. W najbliższy wtorek we wszystkich miastach wojewódzkich w Polsce odbędą się "Studniówki" Szlachetnej Paczki, czyli specjalne happeningi pod pomnikami powstańców i bohaterów narodowych.

- Rekrutujemy od około 4-5 tygodni. Zawsze wakacje są taką "rozgrzewką" i zgłaszają się osoby, które brały udział w poprzednich edycjach. Liczymy na to, że, jak co roku, najwięcej osób przyjdzie po rozpoczęciu roku szkolnego i przed rozpoczęciem studiów – tłumaczył Łukasz Poświata.

Tegoroczny finał akcji, podczas którego paczki dotrą do rodzin, odbędzie się 9-10 grudnia. Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Paczki są przekazywane raz w roku, przed świętami Bożego Narodzenia. W ramach ubiegłorocznej XVI edycji Szlachetnej Paczki pomoc o łącznej wartości ponad 47 mln zł trafiła do blisko 19 tys. rodzin w całej Polsce.

PAP/mk