Wiadomości
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Pixabay

czwartek,

31 sierpnia 2017

09:31

Dzisiaj może być deszczowo i burzowo. Synoptycy ostrzegają [PROGNOZA POGODY]

Pochmurny i burzowy - taki będzie ostatni dzień wakacji. Możemy spodziewać się sporych opadów deszczu, a po południu także burz z gradem. Temperatura wyniesie od 23 do 26 stopni Celsjusza.


Łowcy burz ostrzegają, że północna Polska znajduje się w strefie zagrożenia pierwszego stopnia. Nad Polską zetrą się masy powietrza polarno-morskiego z nadchodzącymi ze wschodu ciepłym powietrzem zwrotnikowym. To oznacza zetknięcie się ciepłej i wilgotnej masy powietrza z zatoką niskiego ciśnienia z chłodnym frontem atmosferycznym - a to sprzyja formowaniu się burz. Synoptycy z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydali ostrzeżenie, które obowiązuje od godz. 14 do 23.

Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty. Synoptycy ostrzegają, że w czasie burz może osiągnąć prędkość nawet do 70 km/h. W nocy zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu.

WSCHODNIA CZĘŚĆ WOJEWÓDZTWA

Noc chłodna, od 13 do 16 stopni. Uwaga na burze - mogą pojawić się na wschodzie województwa. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz może osiągnąć do 70hm/h.

W piątek będzie pochmurnie i okresami deszczowo. Prognozowana wysokość opadu to 5 do 15 mm. Na termometrach od 16 do 18 kresek.

opr. hb