Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś

poniedziałek,

28 sierpnia 2017

17:12

Podczas ostatniej ulewy stadion Gryfa Słupsk zamienił się w jezioro. Będzie remont

Będzie remont stadionu Gryfa Słupsk. Obiekt został zalany podczas ostatniej ulewy. Władze miasta chcą wydać na modernizację 850 tysięcy złotych. Stadion jest dość nieszczęśliwie położony w pobliżu rzeki Słupi, jednak był podtapiany stosunkowo rzadko. Ostatnia ulewa jednak zalała boisko, trybuny i budynki klubowe.
W 2004 roku obiekt remontowano łącznie z odwodnieniem płyty głównej boiska. Od kilku lat zarządcą stadionu jest jest klub Gryf Słupsk. - Moim zdaniem widać, że brakuje tam gospodarza. To nie są jakieś kosztowne i skomplikowane prace, by utrzymać obiekt w odpowiedniej kondycji. Jeśli chodzi o odwodnienie to specjaliści z Wodociągów Miejskich sprawdzają czy jest efekt niesprawnego drenażu czy coś poważniejszego. Na pewno będziemy się zastanawiać jak dalej zarządzać tym obiektem - mówi wiceprezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

gryfslupsk
Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś

OSTATNI GENERALNY REMONT 57 LAT TEMU

Władze miasta chcą zmodernizować otoczenie płyty głównej stadionu. Chodzi o budynki, trybuny i ogrodzenie. Od ustaleń specjalistów zależy czy remont będzie dotyczył również systemu odwodnienia boiska. Ostatni generalny remont stadion przy ulicy Zielonej w Słupsku przeszedł w roku 1960. 13 lat temu poprawiono krytą trybunę, szatnie i część miejsc dla kibiców pod gołym niebem.

Przemysław Woś/mar