Wiadomości
Miał molestować 11-latkę. 81-latek usłyszał zarzuty Fot. Maciej Kosycarz / KFP

piątek,

11 sierpnia 2017

15:58

Miał molestować 11-latkę. 81-latek usłyszał zarzuty

81-latek usłyszał zarzuty. Starogardzka prokuratura przedstawiła zarzuty starszemu mężczyźnie, który na początku lipca miał molestować 11-letnią dziewczynkę. Do dramatycznej sytuacji doszło na przystanku autobusowym w Starogardzie Gdańskim. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia.

- Podejrzany został przesłuchany i usłyszał zarzuty związane z tzw. doprowadzeniem do innej czynności seksualnej. Zastosowano wobec niego dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Teraz grozi mu od 2 do 12 lat więzienia. Ze względu na delikatność sprawy nie udzielamy bliższych informacji – mówił prok. Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

ZACZEPIAŁ DZIEWCZYNKĘ NA PRZYSTANKU

Do zdarzenia doszło na początku lipca. 81-letni mężczyzna zaczął zaczepiać 11-latkę czekającą na przystanku. Później wsiadł za nią do autobusu. Dziewczynka o wszystkim powiedziała mamie, a ta zgłosiła sprawę policji. Tożsamość podejrzanego udało się ustalić dzięki nagraniu z monitoringu.

- Dotykałem ją za nogę, za pierś, za kolano. To był taki odruch, bo mam chore ramię. Nie miałem takich odruchów wcześniej, nigdy nikogo nie dotykałem. Bardzo tego żałuję. Już więcej nie będę tak robił – mówi mężczyzna.

Jak wynika z policyjnych statystyk, tylko w ubiegłym roku funkcjonariusze wszczęli w związku z wykorzystaniem małoletnich ponad 2,2 tys. postępowań. 55 proc. z nich zakończono skierowaniem aktu oskarżenia do sądu.

Tomasz Gdaniec/jK