Wiadomości
Fot. mat. prasowe

piątek,

11 sierpnia 2017

07:11

OSP Postolino walczy w słusznej sprawie. Każdy może pomóc 3-letniemu Nikodemowi

W najbliższą niedzielę 13 sierpnia 2017 roku druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Postolinie organizują zbiórkę na rzecz 3-letniego Nikodema chorego na rzadki nowotwór. Po niedzielnych nabożeństwa w Postolinie, Sztumie i Nowej Wsi każdy będzie mógł wspomóc chłopca w walce o życie.

Nie jest to jedyna inicjatywa sztumskiej społeczności. Od ponad 2 miesięcy organizowana jest zbiórka pieniędzy przez rodzinę i znajomych Nikodema, a także przez inne osoby, które po prostu chcą pomóc.

RÓWNIEŻ OSOBY ZNANE

W akcję, którą nazwano "NIKO – Mały Wojownik POMAGAMY" zaangażowało się wiele osób w tym te znane, m.in. raper Yurkosky, trener personalny Małgorzata Piekarek, zawodnik MMA Artur "Kornik" Sowiński, dziennikarka TVP Marcelina Zawadzka czy ekipa z serialu "Na Sygnale".

Powstał profil społecznościowy, który na bieżąco informuje o efektach zbiórki, a także zachęca do kolejnych wpłat na rzecz walki z chorobą nowotworową chłopca. Można go znaleźć >>> TUTAJ

RZADKA CHOROBA

W Sztumie i okolicach wiszą plakaty, rozdawane są ulotki i organizowane kolejne inicjatywy. Każdy może pomóc Nikodemowi, który cierpi na niezwykle rzadką Ganglioneuroblastomę (neuroblastoma w połączeniu z ganglioneuromą), guz przestrzeni zaotrzewnowej, który utkał się w bezpośrednim sąsiedztwie aorty i pnia trzewnego, co oznacza, że całkowite jego usunięcie jest niemożliwe. Sama operacja jest ekstremalnie niebezpieczna.

Chłopiec przez niespełna 4 miesiące ma już za sobą liczne konsultacje w kraju i za granicą, 4 narkozy, wszczepianie kateteru centralnego, biopsje szpiku, biopsje guza, kilkukrotne przetaczanie krwi i płytek, setki badań i tysiące wylanych łez. Jedyną szansą przeżycia jest zastosowanie protonoterapii w klinice w Monachium. Koszt badań, pobytu i wykonania protonoterapii, to aż 50 tysięcy euro. Czasu na zebranie tej kwoty jest bardzo mało, bo tylko 4 tygodnie.

Więcej informacji o chorobie chłopca można znaleźć >>> TUTAJ

Wpłaty można dokonywać na:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba"
Bank BZ WBK
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: "1033 pomoc dla Nikodema Nazarewicz"

Wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Nikodem:238
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
PL31109028350000000121731374
swift code: WBKPPLPP
Bank Zachodni WBK
Title: "1033 Help for Nikodem Nazarewicz"

oprac. mili