Wiadomości
W Gdańsku bazować będzie 6 samolotów Wizz Air fot. Radio Gdańsk/Grzegorz Armatowski

czwartek,

10 sierpnia 2017

11:24

Z Gdańska do Wilna i Lizbony. Nowe połączenia linii Wizz Air

Z Gdańska do Wilna i Lizbony. Linia Wizz Air uruchamia nowe połączenia lotnicze do dwóch europejskich miast. Dodatkowo zwiększy częstotliwość na 9 popularnych trasach.
Loty do Wilna Wizz Air rozpocznie 21 grudnia (kolejno we wtorki, czwartki, soboty), za bilet zapłacimy od 39 zł. Z kolei pierwszy lot do Lizbony zaplanowano na 23 grudnia, ceny będą zaczynały się od 169 zł. Połączenia do stolicy Portugalii docelowo będą odbywać się we wtorki i soboty.

WIĘCEJ LOTÓW Z GDAŃSKA

Wizz Air będzie też częściej latał z Gdańska na dziewięciu popularnych trasach: do Sztokholmu (14 lotów zamiast 12), Oslo (11 zamiast 7), Eindhoven, Bergen, Turku i Malmo (7 zamiast 5), Hamburga (5 zamiast 4), Goteborg (4 zamiast 3) i Reykjaviku (3 zamiast 2). W sumie w grafiku przewidziano 22 dodatkowe połączenia.

Nowością jest także zbazowanie na lotnisku w Gdańsku kolejnego, szóstego już samolotu węgierskiej linii. Będzie to model Airbus A321neo. Wizz Air ma w planach także zniesienie opłat za bagaż podręczny i wdrożenie nowej aplikacji, ułatwiającej rezerwacje biletów.

REKORDOWA LINIA

Wizz Air jest liderem w przewozach z Gdańska. Od początku działalności na lotnisku im. Lecha Wałęsy przewiozła ponad 14 mln pasażerów. Tylko w tym roku obsłużyła już ponad milion podróżnych. Od grudnia z Gdańska samoloty Wizz Air będą kursować do 15 krajów.

dr/hb