Wiadomości
Fot. policja

czwartek,

10 sierpnia 2017

10:55

Uwięzili w mieszkaniu w Gdańsku nastolatkę, bili ją i grozili bronią. Trzech mężczyzn zatrzymanych

Policja po pościgach w Gdyni i Gdańsku zatrzymała trzech mężczyzn podejrzanych o to przestępstwo. Wśród nich jest były chłopak dziewczyny. Cała trójka jest przesłuchiwana przez prokuratora.

Niespełna 18-letnia dziewczyna została podstępem zwabiona do jednego z mieszkań w Gdańsku. Tam była więziona, bita, grożono jej bronią. Sprawcy mieli jej mówić, że przez kilka miesięcy nie zostanie uwolniona. Nastolatka wykorzystała chwilę nieuwagi oprawców i wprost z mieszkania uciekła do jednego z komisariatów.

WŚRÓD PORYWACZY BYŁY CHŁOPAK OFIARY

Policja natychmiast rozpoczęła poszukiwanie sprawców. Po pościgach na ulicach Gdyni i Gdańska zatrzymała trzech mężczyzn w wieku od 30 do 41 lat - wśród nich 30-latek, były chłopak uwięzionej dziewczyny. To on miał być inicjatorem procederu. Jeden z zatrzymanych był poszukiwany listem gończym - przez kilka miesięcy ukrywał się przed policją. Drugi był notowany jako członek zorganizowanej grupy przestępczej. Kryminalni przy zatrzymanych znaleźli rewolwer i pistolet gazowy oraz kilogram dopalaczy, marihuany i kokainy.

Na razie nie wiadomo, jakie zarzuty usłyszą zatrzymani.

 

Grzegorz Armatowski/mmt