Wiadomości
Fot. gdynia.pl

czwartek,

10 sierpnia 2017

07:40

To będą dwa dni podniebnego show. Uwaga na utrudnienia podczas Gdynia AeroBaltic [ZMIANY W RUCHU]

W najbliższy piątek i sobotę, 11 i 12 sierpnia, szykuje się w Gdyni kolejna widowiskowa impreza sportowa. Gdynia AeroBaltic Powered by Lotos Air BP to podniebne show, na które oprócz akrobacji składa się także pirotechniczna strona wizualna. W związku w imprezą można spodziewać się wielu zmian w organizacji ruchu.
Czasowe zmiany w organizacji ruchu:

W związku z organizacją imprezy konieczne będzie wprowadzenie czasowych zmiany w organizacji ruchu w centrum miasta, w okolicach plaży miejskiej oraz Kamiennej Góry:

- Skrzyżowanie ulic Świętojańskiej i Armii Krajowej – brak możliwości skrętu – zakaz wjazdu w dniach 11-12.08 w godzinach 7.00-23.00;
- Skrzyżowanie ulicy Borchadta i skweru Kościuszki – brak możliwości skrętu – zakaz wjazdu w dniach 11-12.08 w godzinach 7.00-23.00;
- Skrzyżowanie ulic plac Grunwaldzki i Armii Krajowej – brak możliwości skrętu w prawo, w kierunku Teatru Muzycznego. Możliwy skręt w lewo w kierunku ul. Świętojańskiej w dniach 11-12.08 w godzinach 7.00-23.00.

Na wymienionych ciągach ulicznych niemożliwe będzie poruszanie się pojazdami innymi, niż wskazane na znakach drogowych w dniach 11-12.08 w godzinach 7.00-23.00. Zakaz nie dotyczy służb komunalnych, miejskich oraz kierowców korzystających z parkingu przy hotelu na ul. Borchardta i mieszkańców ulic: Kasprowicza, Sienkiewicza i Sędzickiego oraz pojazdów wyposażonych w przepustkę organizatora.

W dniach 10-13.08 parking przy ul. Zawiszy Czarnego będzie wyłączony z użytku. W dniach 11-12.08 droga rowerowa wiodąca od ul. Piłsudskiego wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego do ul. Zawiszy Czarnego będzie niedostępna.

W związku z utrudnieniami w poruszaniu się w obrębie terenu imprezy, sugerowane parkingi to:

- parking przy skwerze Arki Gdynia,
- parking przy hotelu Marriott Courtyard,
- parking przy Centrum Handlowym Batory,
- parking przy Akwarium Gdyńskim.

Ze względu na bezpieczeństwo podczas trwania imprezy, na Plaży Śródmieście wyznaczone zostaną strefy zamknięte. Będą one pełniły m.in. funkcję lądowiska dla skoczków spadochronowych.

WIECZÓR I NOC

Zarówno w piątek, jak i w sobotę przewidziany jest taki sam program występów - specjalnie po to, aby jak największa liczba osób mogła obejrzeć widowisko.

Dwa dni pokazów podzielone będą na bloki popołudniowe i nocne. Pierwszy blok rozpoczynać się będzie o godzinie 16.30 i kończyć ok. godziny 20.00, zaś drugi blok wystartuje po godzinie 20.10 i skończy się ok. godziny 22.30. Najlepszym miejscem do obserwacji pokazów będzie Plaża Śródmieście, Bulwar Nadmorski czy skwer Kościuszki.

Każdego dnia, od godz. 10.00 do 23.00, będą też otwarte strefy sponsorskie i gastronomiczne na terenie gdyńskiej plaży miejskiej. Zaś na parkingu przy Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego) od piątku do niedzieli można będzie wziąć udział w towarzyszącym imprezie Festiwalu Smaków Food Trucków.

oprac. mar