Wiadomości
Dębki kontra Malediwy. fot. wikipedia/pixabay

poniedziałek,

07 sierpnia 2017

07:01

Plaże w Dębkach, Juracie i Łebie lepsze niż na Dominikanie, Malediwach i w Grecji? Pokazuje to ten ranking

Według portalu podróżniczego Skyscanner - tak! Pierwsze miejsce w rankingu 25 najpiękniejszych plaż na świecie zajęła brazylijska Baia de Sancho, drugie - hiszpańska La Concha. Na trzeciej pozycji uplasowały się... Dębki.
W rankingu pojawiły się także Łeba i Jurata, które pobiły znane na całym świecie plaże w Chorwacji i na Florydzie.

Według twórców rankingu - bałtyckie plaże, choć nie są zbyt widoczne w światowych zestawieniach, nie ustępują urodą (a czasem wręcz przewyższają) te chorwackie czy greckie – czytamy w uzasadnieniu wyboru. - Deszczowa pogoda, która potrafi utrzymywać się dłuższy czas, zmniejsza szanse na zaistnienie na arenie międzynarodowej turystyki, co nie znaczy, że podróżni nie doceniają bałtyckich plaż. My to właśnie robimy! Na plaży w Dębkach spodoba ci się kolor piasku - żółty w odcieniu bieli. Najładniej jest jednak przy ujściu rzeki Piaśnicy do Bałtyku. Koniecznie musisz kiedyś tam poplażować – piszą twórcy zestawienia.
leba copy
Łeba fot. pixabay

ŁEBA - "SPOKÓJ I ENERGIA"

 - Tutejsze wybrzeże w zależności od odcinka oferuje turystom zarówno trochę spokoju (część niestrzeżona), sporo atrakcji i energii (plaża strzeżona przy centrum miasta), jak i obcowanie z naturą w pełnej krasie. Mowa, oczywiście, o ruchomych wydmach w Słowińskim Parku Krajobrazowym - możemy przeczytać na stronie Skyscanner. Łeba uplasowała się na 4. miejscu.

1024px-Muelle de Jurata Península de Hel Polonia 2013-05-24 DD 10
Fot. Molo w Juracie fot. wikipedia

JURATA

- Kurort, szczególnie doceniany w okresie PRL-u, dziś też przyciąga turystów swoją piękną plażą. Zwolennicy aktywnego wypoczynku wybiorą spacer brzegiem morza z Juraty do Jastarni. Wypatruj w drodze bursztynów, nucąc piosenkę Ireny Santor "Już nie ma dzikich plaż" - zachęcają twórcy rankingu. Jurata zajęła 5. miejsce, wyprzedzając między innymi plażę na Kubie czy w Tajlandii.

W rankingu pojawiło się także Świnoujście, ze względu na szeroką plażę, której ciągle przybywa. 
Pełen ranking plaż możecie zobaczyć>>>TUTAJ 
hb