Wiadomości
W niedzielę na termometrach nawet do 28 stopni Celsjusza fot. pexels.com

sobota,

29 lipca 2017

09:08

Weekend (prawie) bez deszczu. Zza chmur wreszcie wyjrzy słońce [PROGNOZA POGODY]

Dobre wiadomości pogodowe dla Pomorza. Weekend zapowiada się cieplej i słonecznej niż reszta minionego tygodnia. Jedynie lokalnie możliwe przelotne opady deszczu.
SOBOTA - IDEALNIE NA SPACER

W sobotę na Pomorzu zza chmur wreszcie wyjdzie słońce. Po południu lepiej zaopatrzyć się w parasol - miejscami mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Temperatura będzie się wahać od 19°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

W nocy już nieco zimniej - termometry maksymalnie wskażą 17°C. Początkowo zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, później zachmurzenie małe, miejscami bezchmurnie.

NIEDZIELA - CZAS NA PLAŻOWANIE

W niedzielę pogoda idealna na plażowanie. Będzie upalnie (nawet do 28°C!), a do tego bezchmurne niebo. Ostrzegamy jednak przed kąpielami w Bałtyku. Temperatura wody wciąż jest bardzo niska - w Łebie 19 stopni, w Helu 18, we Władysławowie jedynie 17.

Jedynie wieczorem w powiatach zachodnich możliwe przelotne opady deszczu i burze. Uwaga na wiatr - w czasie burz mogą wystąpić silne podmuchy - nawet do 60 km/h.

W nocy znaczne pogorszenie aury. Prognozowane są opady deszczu, lokalnie do 20 mm, miejscami także burze. Słupki wskażą maksymalnie 19 stopni. Uwaga na duży wiatr.

IMGW/dr