Wiadomości
Fot. Agencja KFP/Mateusz Ochocki

środa,

19 lipca 2017

07:39

Wraca lato? Te temperatury naprawdę mogą poprawić humor

Wraca lato? Może na razie tego nie czuć, ale wszystko na to wskazuje. Prognozy są naprawdę optymistyczne. Już w środę synoptycy zapowiadają od 23 do nawet 25 stopni Celsjusza.

Nad samym morzem ma być nieco chłodniej, ale nie ma na co narzekać - tutaj około 20 stopni. Jeśli chodzi o wiatr, raczej możemy być spokojni - mocne porywy nie są zapowiadane.

Noc chłodniejsza, miejscami pochmurna. Jeśli ktoś ma w planach spanie pod chmurką, warto mieć ciepły śpiwór, bo termometry pokażą od 12 do maksymalnie 15 stopni Celsjusza.

CORAZ CIEPLEJ

Czwartek będzie jeszcze cieplejszy. Temperatura od 25 do 27 stopni, nad morzem 22. Rano chmur będzie niewiele, potem może się pojawić ich więcej. Dlatego też po południu można spodziewać się przelotnych opadów deszczu, a miejscami nawet burzy i gradu. Prognozowana wysokość opadów podczas burz od 5 mm do 10 mm, lokalnie do 15 mm. Uwaga na wiatr - w czasie burzy może wiać z prędkością do 70 km na godzinę.

Noc chłodniejsza i także burzowa. Od 12 do 15 stopni, burze i sporo opadów. Mogą pojawić się też silniejsze porywy wiatrów.

mar