Wiadomości
Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski

poniedziałek,

17 lipca 2017

14:27

Tu najwygodniej zrobisz zakupy. Bardzo dobry wynik Trójmiasta [RANKING]

Największe miasta w naszym kraju oferują dostęp do szerokiej gamy sklepów i galerii. Gdańsk znalazł się na szóstym miejscu pod względem wygody w robieniu zakupów.
Ranking został przeprowadzony przez Otodom. Badanie #siężyje wyłoniło dziesięć zwycięskich miast w dwóch kategoriach.

DOBRA POZYCJA GDAŃSKA

Pierwsza z nich dotyczyła największych miejscowości. W tym wypadku wygrały Katowice. W najlepszej trójce znalazły się też Poznań i Szczecin. Gdańsk uplasował się na szóstym miejscu ex aequo z Bydgoszczą.

Dobra pozycja Gdańska nie dziwi. Mieszkańcy na każdym kroku mogą natknąć się na mniejsze lub większe sklepy. Rozwijają się również galerie i centra handlowe. Można skorzystać z wielu usług oferowanych, na przykład przez Galerię Bałtycką, Alfę Centrum czy Manhattan. Ważna jest zarówno jakość, jak i różnorodność sklepów. Większe pasaże dają możliwość skorzystania z pomocy fryzjera lub kosmetyczki. Jeśli klient zgłodnieje, ma dostęp do kawiarni lub restauracji. Organizowanie miejsc przyjaznych dzieciom to również coraz częstsze zjawisko. Galerie stawiają więc na kompleksowość. Gdańsk nie odstaje przy tym od reszty większych miast. Nie należy przy tym zapominać o małych, osiedlowych sklepach. Oferują one produkty codziennego użytku. Jeśli ktoś wybiera się na niewielkie zakupy, takie punkty sprawdzą się najlepiej.

GDYNIA NA 3. MIEJSCU

Drugie badanie dotyczyło dużych miejscowości, do 300 tysięcy mieszkańców. Tym razem na podium znalazły się Białystok i Toruń. Pomorze też ma swojego lidera. Została nim Gdynia, zajmująca trzecie miejsce.

Trójmiasto dobrze wypadło w badaniu, ale wciąż pozostaje w tyle, biorąc pod uwagę wyniki Katowic, Poznania, Szczecina, Lublina i Warszawy. Szóste miejsce jednak cieszy, bo Gdańsk ciągle się rozwija. Dużym atutem są nowe mieszkania budowane na peryferiach miasta. To oznacza nie tylko nową sieć komunikacji, ale także szansę na powstanie sieci sklepów.

Ewa Popławska/mich