Wiadomości
Fiat 126p, który na przełomie września i października ma trafić do amerykańskiego aktora, ma 43 lata i pochodzi z Suwałk. Fot. Radio Gdańsk/Paweł Drożdż

niedziela,

16 lipca 2017

17:56

"Fajny, taki retro, zabawka". W Ustce można oglądać "Malucha", którego otrzyma Tom Hanks [ZDJĘCIA]

Nietypowa atrakcja nad Bałtykiem. W Ustce można oglądać Fiata 126p, którego otrzyma amerykański aktor Tom Hanks.

To w ramach trwających w kurorcie Dni Bielska-Białej i Beskidów, gdzie narodził się pomysł przekazania "fiacika" do Stanów Zjednoczonych. Fiat 126p zaparkował na dolnej promenadzie w Ustce i cieszy się ogromną popularnością wśród turystów.

TURYŚCI ZACHWYCENI


- Chwała mieszkańcom Bielska-Białej, że zrobili taki prezent dla tak świetnego aktora. Chyba mało kto się spodziewał na świecie, że Tom Hanks dostanie z Polski taki samochodzik - mówił jeden z turystów w Ustce. - Nie pamiętam w "maluchach" takiej tapicerki, ale pamiętam jak jeździły po ulicach. Zabawka taka, fajny - dodawała jego żona.

- Piękny jest. Bardzo oryginalnie zrobiony. Z gustem. Chciałbym takiego - mówił turysta z Zakopanego.

- Wymalowany na biało, felgi niesamowite, kierownica również w kolorze białym. Fajny to robi efekt - dodawał inny mężczyzna, który robił sobie przy "fiaciku" zdjęcia z całą rodziną.

- Wreszcie człowiek wie jak to wygląda. W mediach o tym mówią, ale człowiek tego nie widział. Dlatego przyjechaliśmy zobaczyć, bo drugiej okazji może nie być - przyznawał kolejny zapytany turysta.

ODPICOWANY, CZEKA NA SWÓJ DZIEŃ

Fiat 126p, który na przełomie września i października ma trafić do amerykańskiego aktora, ma 43 lata i pochodzi z Suwałk. "Maluch" kosztował ponad 8 tysięcy złotych. Specjalnie dla aktora przeszedł gruntowny remont. Ma zielone wnętrze, skórzaną tapicerkę, zamontowano w nim również klawisze z maszyny do pisania, których fanem jest Tom Hanks.
Paweł Drożdż/mro

Zobacz Galerię