Wiadomości
Fot. Agencja KFP/Wojtek Jakubowski

niedziela,

16 lipca 2017

11:36

Gigantyczny korek na A1 w kierunku Gdańska. Sięgał 10 kilometrów. Problemy były też na obwodnicy

Niedziela 16 lipca okazała się bardzo złym dniem dla kierowców. Musieli oni przeżyć między innymi 10-kilometrowy korek na autostradzie A1 i trudne warunki na Obwodnicy Trójmiasta
Dwie osoby zostały ranne w zderzeniu dwóch osobówek na autostradzie A1. W stronę Trójmiasta przejezdny był tylko jeden pas. Chwilowo wstrzymano też ruch w kierunku Torunia. Na tej jezdni wylądował śmigłowiec ratowniczy, który zabrał jedną ranną osobę. Utrudnienia na autostradzie trwały mniej więcej do 14:00. Trzy osoby zostały zabrane do szpitala, a ruch w tym miejscu odbywał się tylko pasem awaryjnym.

Ogromny korek był także na trójmiejskiej obwodnicy, konkretnie na trasie w kierunku Łodzi. Jak informują nasi słuchacze, tuż za wjazdem z ulicy Morskiej w Gdyni, na obwodnicy wywrócił się samochód dostawczy. Słuchacze dodają, że oba pasy były zablokowane skutecznie paraliżując to miejsce.

Kierowcy stali też na krajowej 6, a korek sięgał stacji Orlen. Natomiast tuż za Rumią zaczynał się korek w drugim kierunku. W drodze na półwysep jeden za drugim toczyliśmy się praktycznie do samej Redy.

Grzegorz Armatowski/Wojciech Luściński/mro