Wiadomości
Fot. materiały prasowe

sobota,

15 lipca 2017

22:00

Gniew szaleje z radości. Dziewczęcy chór wraca z nagrodami z prestiżowego festiwalu

Jeszcze kilka tygodni temu nie miały pieniędzy na wyjazd. W niedzielę wracają ze srebrem i brązem. Amatorski chór dziewczęcy z Gniewa zdobył podwójne podium w prestiżowym festiwalu we Florencji.
Zachwyciły jurorów, pomimo że występowały wśród profesjonalnych chórów i zespołów ze szkół muzycznych z całego świata, z kilkunastu krajów, w tym Australii, Filipin, Słoweni.

POSPOLITE RUSZENIE

Na jednym z festiwalu w Sopocie gniewski chór Cantores Minores zauważył dyrektor Festiwalu Chórów im. Leonardo da Vinci we Florencji. Zaprosił ich na festiwal do Florencji. Kiedy podliczono koszty wyjazdu radość prysła, ale rozpoczęło się wielkie pospolite ruszenie.

Mieszkańcy pomogli w zbiórce, dorzuciły się miejscowe firmy, samorządowcy, burmistrzowie. Dziewczęta roznosiły ulotki, by zarobić na wyjazd i spełnić marzenie, jakim były występy w mieście renesansu, artystów i pięknych zabytków.

WIELKIE POWITANIE

Dziewczęta zdobyły srebro w kategorii sakralnej i brąz w kategorii świeckiej. Miasteczko szaleje z radości. Na niedzielę w tajemnicy przygotowywane jest spontaniczne powitanie. Przyjazd spodziewany jest około południa na parkingu przy Gimnazjum w Gniewie przy ul. 27 Stycznia.

mich