Wiadomości
Foodtrucki cieszą się coraz większym powodzeniem. Fot. Agencja KFP/Mateusz Ochocki

sobota,

15 lipca 2017

15:08

Burger, frytki i lody. Sprawdzamy, ile kosztuje obiad z food trucka

20 złotych za burgera, 17 za hot-doga i 10 złotych za frytki. Food trucki na dobre zagościły na gastronomicznej mapie Trójmiasta. Dla wielu są ciekawą alternatywą kulinarną, a tak zwane zloty food trucków to nie tylko okazja do spotkania z oryginalnymi potrawami, ale także sposób na spędzenie czasu.

Ile trzeba przeznaczyć na obiad z food trucka? Czy 20 złotych wystarczy? Jak się okazuje, klienci mają podzielone zdania...

20 ZŁOTYCH TO DUŻO CZY MAŁO?

- 20 złotych wystarczy. Tylko, że trzeba zjeść burgera. Z racji tego, że jest wiele food trucków z burgerami, to konkurencja jest duża i przez to te burgery są spore. Natomiast jeśli chodzi o takie potrawy typu azjatyckiego czy meksykańskiego, bierze się mniejsze porcje, które są droższe, ale tutaj chodzi o to, by spróbować nowych smaków – zauważa jeden z amatorów food trucków.

- Za 20 złotych może nie, ale za 25 złotych da się najeść po kokardę – śmieje się pan Jan.

- A ja myślę, że za 20 złotych absolutnie się nie najemy. Przed chwilą zjadłam burgera. Kosztował 14 złotych i był dość mały. Żeby się najeść, musiałabym zjeść dwa. Do tego jeszcze deser i coś do picia. 40 złotych trzeba przeznaczyć jak nic – podsumowuje uczestniczka zlotu food trucków.

RODZINKA RACZEJ SIĘ NIE NAJE...

- Same lody dla naszej trójki to 36 złotych. Jeśli każde z nas miałoby jeszcze zjeść jakieś danie obiadowe, trzeba by było doliczyć przynajmniej 60 złotych. 20 złotych na głowę to za mało – mówi mama małej Antosi.

- A ja powiem tak: chyba nie chodzi o to, żeby się napchać, a o to, żeby próbować nowych smaków. Food trucki zaskakują i w weekendy z mężem z przyjemnością testujemy nowości – dodaje mieszkanka Trójmiasta.

A w ten weekend jedzenia z food trucka spróbować można na przykład przy Centrum Handlowym Osowa, gdzie odbywa się zlot samochodów serwujących jedzenie.

 

Ewelina Potocka/mar