Wiadomości
Fot. powiat-gdanski.pl

niedziela,

16 lipca 2017

12:07

Nowy budynek pogotowia w Pruszczu Gdańskim: "Przestronne i nowocześnie urządzone gabinety"

Zakończyła się budowa nowoczesnego pogotowia w Pruszczu Gdańskim. Zastąpi ono dotychczasową siedzibę, która mieściła się w kilku pokojach budynku Starostwa Powiatowego, do których trudno było dojść i dojechać.
Obecnie pruszczańskie pogotowie mieści się w kilku pokojach budynku Starostwa Powiatowego. Trudno się tam dostać nie tylko przez niewygodny dojazd. Samo wejście do pogotowia również sprawia problemy, szczególnie osobom niepełnosprawnym, za sprawą wąskich schodów. Ta sytuacja, na którą pacjenci narzekali od dawna, ma się niebawem zmienić, za sprawą nowego budynku który powstał przy ul. Raciborskiego.

SYTUACJA MA SIĘ POPRAWIĆ

- Na pewno poprawią się warunki lokalowe. Na pacjentów czekają przestronne i nowocześnie urządzone gabinety, do pogotowia będzie można spokojnie dojechać samochodem i zaparkować w pobliżu. W środku - jeśli będzie potrzeba dostania się na piętro - działa winda. Nowy budynek nawet trudno porównywać do obecnej siedziby - mówi wicestarosta Marian Cichon.

Jak podkreśla wicestarosta, trwają starania o to, aby pogotowie było czynne całą dobę, nawet mimo braku kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

pogotowiepruszcz
Fot. powiat-gdanski.pl

- Chcemy to zrobić, mimo że nie mamy kontraktu na nocną opiekę chorych. Łatwo można się domyślić, że pacjenci będą tam docierać przez całą dobę i nie chcielibyśmy, aby napotkali na zamknięte drzwi. Dlatego też Zarząd Powiatu wspólnie z Radą Powiatu pracuje nad znalezieniem w budżecie pieniędzy, by zawsze był na miejscu lekarz, pielęgniarka i karetka - mówi Cichon.

Pogotowie w Pruszczu Gdańskim zacznie działać w nowym miejscu prawdopodobnie 1 września.

Sylwester Pięta/mar