Wiadomości
Matury w III Liceum Ogólnokształcącym Fot. Radio Gdańsk/Mateusz Ochocki

piątek,

07 lipca 2017

14:15

Sto procent zdawalności i bardzo wysokie wyniki. Pomorscy uczniowie świetnie zdali maturę międzynarodową

Świetne wyniki rekrutacji matury międzynarodowej na Pomorzu. W III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni połowa zdających, czyli 21 osób, uzyskała wynik 40 punktów i więcej. Jeden z uczniów uzyskał 44 punkty na 45 możliwych.


- Średnia liczba punktów to 38. To bardzo dobry wynik. Jestem bardzo zadowolony i nie spodziewałem się, że wyniki będą tak dobre - mówi w rozmowie z Radiem Gdańsk Wiesław Kosakowski, dyrektor szkoły.

"TO DAJE NASZYM ABSOLWENTOM WSTĘP NA WSZYSTKIE UCZELNIE NA ŚWIECIE"

Z wyników matury międzynarodowej bardzo zadowolona jest także Bożena Ordak, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku. - Zdawało 55 osób, z czego 15 osób otrzymało wynik 40 punktów i więcej na 45 możliwych. To daje naszym absolwentom wstęp na wszystkie uczelnie na świecie - podkreśla dyrektorka.

"DZIECI Z SAMYMI SZÓSTKAMI NA ŚWIADECTWIE MAJĄ PROBLEM, BY SIĘ DOSTAĆ"

Dyrektor "Topolówki" twierdzi, że zainteresowanie klasą przygotowującą do matury międzynarodowej jest ogromne. Podczas tegorocznej rekrutacji próg to około 183 punktów na 200. - Jest tak, że dzieci z samymi szóstkami na świadectwie mają problem, by się dostać. Dlatego cieszymy się, że miasto przychyliło się do naszej prośby i w nowym roku szkolnym otworzymy dwa oddziały IB - dodaje Bożena Ordak.

Uczniowie po klasach IB najczęściej wybierają studia za granicą. W tym roku trójmiejscy absolwenci wybierają się m.in. na studia do Japonii, Stanów Zjednoczonych, Szkocji i Anglii.

Ewelina Potocka/hb