Wiadomości
W akcjach medycznych czas odgrywa kluczową rolę Fot. Radio Gdańsk/Grzegorz Armatowski

środa,

05 lipca 2017

13:15

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w Starogardzie Gdańskim będzie działać całą dobę. To tylko 10 min do Gdańska

Śmigłowce ratownicze ze szpitala w Starogardzie Gdańskim będą latać nie tylko dniem, ale i nocą. Będzie to możliwe dzięki powstającemu tam całodobowemu lądowisku.

Dotychczas Lotnicze Pogotowie Ratunkowe mogło docierać do Starogardu Gdańskiego tylko w dzień i tylko przy dobrych warunkach. W ciągu kilku miesięcy się to zmieni, dzięki powstającemu obok lecznicy nowemu, całodobowemu lądowisku. Maszyny LPR będą mogły korzystać z niego także w nocy i przy niesprzyjających warunkach pogodowych.


W KWESTIACH MEDYCZNYCH WAŻNY JEST CZAS

- Mamy szpital o drugim stopniu referencyjności i czasami zdarzają się sytuacje, w których pacjenci potrzebują pomocy w placówce wyższej stopniem. Jak zawsze w kwestiach medycznych, ważny jest czas. Transport prowadzony przez LPR jest zdecydowanie szybszy niż transport karetką - podkreśla Magdalena Jankowska ze szpitala w Starogardzie.

TO TYLKO 10 MINUT

Dowóz chorego karetką ze szpitala w Starogardzie Gdańskim do Gdańska zajmuje, w zależności od warunków na drodze, od 30 do 40 minut. Przelot śmigłowcem zajmuje nie więcej niż 10 minut.

Koniec budowy przewidywany jest na październik.

Sylwester Pięta/hb