Wiadomości
Fot. Wikimedia Commons

środa,

28 czerwca 2017

16:25

Wybory samorządowe. SLD przygotowuje się do spotkań z mieszkańcami

Będą kandydaci do sejmiku województwa, do rad powiatów, gmin oraz na włodarzy miast i gmin. Sojusz Lewicy Demokratycznej przygotowuje się do wyborów samorządowych, które odbędą się w przyszłym roku.

SLD na razie konkretnych nazwisk nie podaje, ale już szykuje się do spotkań z mieszkańcami. A jakie obietnice Sojusz będzie im składał?

SPOTKANIA Z MIESZKAŃCAMI I OBIETNICE


- Mówiliśmy o tym na Radzie Krajowej. W sferze społecznej mówimy o jednorazowej wyprawce na dziecko, które rozpoczyna naukę w szkole, w wysokości 500 złotych. Chcemy też zagwarantować śniadania dla dzieci w klasach I-III. Wśród naszych założeń są także mieszkania komunalne w każdej gminie, odpowiedni odpis w budżetach gmin na remonty zdewastowanych mieszkań. Zależy nam również na polityce senioralnej oraz zadbaniu o zdrowie mieszkańców. Będziemy w wielu pomorskich miastach. Cieszy nas też to, że zgłaszają się do nas młodzi ludzie, studenci, którzy chcą się zaangażować w działalność. Do wyborów do sejmików województw w całym kraju idziemy pod wspólnym szyldem "SLD - lewica razem". Natomiast o kandydatach do rad powiatów i gmin będą decydowały lokalne struktury partii - mówi Edmund Stachowicz, wiceprzewodniczący SLD na Pomorzu.

Wybory samorządowe odbędą się w 2018 roku, a parlamentarne w 2019. W ostatnich wyborach parlamentarnych w 2015 roku - SLD na Pomorzu uzyskało 6,5 procentowe poparcie. W 2011, w okręgu gdańskim było to ponad 6 procent, a w gdyńskim prawie 8 procent.

Joanna Stankiewicz