Wiadomości
Wybraliśmy Rafała Królikowskiego, bo jest jak Radio Gdańsk Fot. Radio Gdańsk/Hanna Berenthal

poniedziałek,

26 czerwca 2017

07:50

Kapitalny aktor, który jest jak Radio Gdańsk. A do tego ma najlepszy (u)śmiech w branży. To nasz nowy "głos"

Rafał Królikowski, popularny polski aktor to nowy "głos" Radia Gdańsk. Każdego dnia będziecie mogli go usłyszeć w serwisach informacyjnych, Rozmowie kontrolowanej czy radiowym Autopilocie.

Rafał Królikowski będzie Was budził słowami "Radio Gdańsk. Słuchaj od rana", będzie też mówił, że wszystko, co robimy, robimy z miłości do Pomorza. Zapewni, że łączy nas pasja i że jest u nas aktywnie i pomysłowo."LUBI DOTKNĄĆ MORZA"


Rafał Królikowski zgodził się udzielić głosu do autopromocji Radia Gdańsk, bo, jak przyznaje, od dzieciństwa lubił i nadal lubi słuchać radia. Rano w domu czy podróżując samochodem po całej Polsce. Pytany, co takiego jest w tym medium, co go urzeka, odpowiada, że czuje bliskość z ludźmi, których "tylko" słyszy. W radiu lubi muzykę, słucha wiadomości oraz wywiadów i reportaży.

Z Trójmiastem łączy go miłość do morza. Przyjeżdża na Pomorze ze swoimi spektaklami kilka razy w roku, ale spędza tu także wakacje. Opowiada, że "lubi dotknąć morza". - Drodzy słuchacze Radia Gdańsk. Serdecznie Was pozdrawiam. Bardzo mi jest miło, że mój głos będzie Wam teraz towarzyszył. Mam nadzieję, że się Wam nie znudzę. Do usłyszenia - mówi Rafał Królikowski.

0rafal2


RAFAŁ JEST JAK NASZE RADIO


- Wybraliśmy Rafała Królikowskiego, bo jest jak Radio Gdańsk. Jest dojrzały, ale wciąż młody duchem. Jest sympatyczny i pogodny. Jest otwarty na świat i empatyczny. Jest także bardzo wszechstronnym aktorem. Ma bardzo ciekawy, rozpoznawalny głos i lubi radio - mówi Agnieszka Michajłow, zastępca Sekretarza Programu Radia Gdańsk. - Bardzo dobrze się z nim pracowało. To profesjonalny aktor, który nie gwiazdorzy. Bardzo się cieszymy, że będzie z nami i jego głos będzie naszym nowym głosem autopromocyjnym - dodaje Agnieszka Michajłow.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY TAKIEJ WSPÓŁPRACY

Spotkaliśmy się z Rafałem Królikowskim w Warszawie. Znalazł dla nas chwilę czasu między spektaklami a kolejnymi odcinkami serialu "Druga szansa". Na co dzień aktor jest bardzo zajęty. Umówiliśmy się w studiu Osorno, gdzie powstają duże projekty słuchowisk radiowych i audiobooków w reżyserii Krzysztofa Czeczota, m.in. "Krzyżacy", "Gra o Tron" i "Biblia".

Rafał przyszedł przed czasem. Wypoczęty, uśmiechnięty, szybko nawiązując sympatyczne relacje. Do przeczytania, powiedzenia czy zagrania aktor dostał od nas kilkadziesiąt haseł. "Radio Gdańsk" zostało powiedziane setki razy. Rafał mówił, szeptał, śpiewał, dawał nam próbki swoich możliwości. Oczywiście na antenie Radia Gdańsk usłyszycie tylko najlepsze i te najpoważniejsze wersje haseł promujących Radio Gdańsk i nasze programy. To była wręcz podręcznikowa współpraca, której towarzyszyła niemalże przyjacielska atmosfera. Rafał Królikowski przyznaje, że często jest zapraszany do radia i czyta książki na antenie, ale wciąż sporo wysiłku wkłada w to, żeby opanować szybkie tempo mówienia i tym samym zapewnić komfort w odbiorze słuchaczom. - Ważne jest, żeby spowolnić siebie, swój sposób myślenia, a także mówienia – podkreśla Królikowski.

rafal3

Rafał Królikowski urodził się 27 grudnia 1966 roku w Zduńskiej Woli. W 1992 roku ukończył warszawską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Polski aktor filmowy i teatralny. Jego debiutem przed kamerą była w 1992 roku postać podchorążego Marcina w filmie Andrzeja Wajdy "Pierścionek z orłem w koronie". Rok później za tę rolę dostał Nagrodę filmową im. Zbyszka Cybulskiego. Przełomem w jego ekranowej karierze był w 2000 roku film Tomasza Koneckiego i Andrzeja Saramonowicza "Pół serio", w którym zagrał aż siedem ról, za które zdobył nagrodę pozaregulaminową za najlepszą rolę komediową na 25. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Następnie wystąpił w czarnej komedii Tomasza Koneckiego i Andrzeja Saramonowicza "Ciało", gdzie zagrał.... nieboszczyka. Związany przez wiele lat z Teatrem Powszechnym i Polskim w Warszawie. Obecnie można go zobaczyć w Teatrze Dramatycznym, 6 piętro, kamienicy, Imka. Zagrał m.in. w filmie "Lejdis", serialach "Hotel 52", "Czas honoru" i wielu innych.