Wiadomości
Mecze będą rozgrywane na Stadionie Miejskim w Gdyni przy ulicy Olimpijskiej Fot. Tomek Kamiński/gdynia.pl

wtorek,

20 czerwca 2017

13:52

Euro U-21: Wtorkowy hit Hiszpania - Portugalia spowoduje utrudnienia. Sprawdź dojazd na stadion [KOMUNIKACJA MIEJSKA, OBJAZDY]

Trwają Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Dzisiaj w Gdyni czeka nas hit grupy B, gdzie zmierzą się niepokonane Hiszpania z Portugalią. Już teraz warto zaopatrzyć się w niezbędne informacje związane ze zmianami organizacji ruchu i dojazdu na stadion.

Kibice w Gdyni mogą liczyć m.in. na 3000 miejsc parkingowych, bezpłatne przejazdy komunikacją miejską, a także przejrzyste oznakowanie i pomoc infolinii.

KOMUNIKACJA MIEJSKA

Każdego dnia meczowego obowiązywać będą stałe rozkłady jazdy: 20 i 23 czerwca - z dni powszednich. W okolice Stadionu Miejskiego dojeżdżają autobusy W i 192 (przystanek Stadion Miejski) oraz trolejbusy i autobusy linii: R, S, Z, 4A, 21, 23, 24, 26, 27, 29, 109, 121, 152 i 172 (przystanki Redłowo SKM  i Redłowo SKM - Park Technologiczny).

Poza autobusami i trolejbusami, dojazd na mecz zapewnią pociągi SKM. Najbliżej stadionu zlokalizowana jest stacja Gdynia Redłowo SKM, z której dojście do obiektu zajmuje około 10 minut.

Po meczu z pętli Redłowo SKM uruchomione zostaną specjalne kursy na liniach: R, S, 23, 150, 194 i 282. Natomiast z przystanku Redłowo SKM - Park Technologiczny 01 przy al. Zwycięstwa odjedzie dodatkowy trolejbus linii 25 w kierunku pętli Cisowa SKM. Pozostałe linie funkcjonować będą zgodnie ze stałymi rozkładami jazdy. Powrót z meczu możliwy będzie również pociągami SKM.

Posiadacze wejściówek na rozgrywane w Gdyni spotkania UEFA EURO U21 uprawnieni będą do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską ZKM (nie obowiązuje w pociągach SKM) od godziny 15:00 w dniu meczu do 3:00 dnia następnego. Przy ewentualnej kontroli biletów, należy okazać bilet na mecz.

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU

W dni meczowe UEFA EURO U21 przewidywane są zmiany w dotychczasowej, stałej organizacji ruchu drogowego. Od godziny 6:00 rano do 2:00 w nocy dnia następnego wyłączona z ruchu samochodowego zostanie ulica Olimpijska. Na około dwie i pół godziny przed rozpoczęciem spotkania (wszystkie mecze UEFA EURO U21 w Gdyni zaplanowane są na godzinę 20:45) nieprzejezdne będą ul. Małokacka (od skrzyżowania z ul. Konwaliową w kierunku Redłowa) oraz fragment ul. Stryjskiej (od skrzyżowania z ul. Halicką w stronę Witomina).

Nie będzie możliwości przejazdu w relacji: Witomino - Redłowo/Mały Kack i Redłowo/Mały Kack - Witomino. Wyłączenie z ruchu obejmie także fragmenty ul. Sportowej (od skrzyżowania z K. Górskiego w stronę ul. Olimpijskiej) i Wileńskiej (od zjazdu na parking przy hali Gdynia Arena w kierunku skrzyżowania z ul. Olimpijską).

Kierowcy proszeni są o korzystanie z tras alternatywnych, a więc ulic: Rolniczej, Kieleckiej, Drogi Gdyńskiej, al. Zwycięstwa lub Chwarznieńskiej, Chwaszczyńskiej, Wielkopolskiej i obwodnicy Trójmiasta. Ruch pojazdów bez ograniczeń na ulicach: Małokackiej, Stryjskiej, Olimpijskiej, Sportowej i Wileńskiej zostanie przywrócony w ciągu około godziny po zakończeniu meczu.

8e126c3279ff6212d76191a3a830de6bŹródło: gdynia.pl


PARKINGI

Na kibiców czekać będzie około 3000 miejsc postojowych w pobliżu stadionu. Auta osobowe mogą parkować pomiędzy halą Gdynia Arena a CH Riviera (tam również wyznaczone będą miejsca dla autokarów), a także m.in. na parkingach w CH Riviera (dostępny do godziny 2:00 w nocy), przy ul. Małokackiej (wjazd od strony Witomina, wyjazd w stronę Witomina) oraz ul. Łużyckiej i parkingach przy niej wyznaczonych. Przy Gdynia Arenie zlokalizowany zostanie parking rowerowy.

Z uwagi na zamknięcie ul. Olimpijskiej przejście z parkingów przy Gdynia Arenie i CH Riviera do wejść stadionu możliwe będzie jedynie ul. Łużycką.

Wszystkie osoby, zmierzające na mecz własnymi środkami transportu, proszone są o umieszczenie za szybą białej kartki A4 lub biletów, co pozwoli służbom kierować pojazdy we właściwe strefy.

CAŁODOBOWA POMOC

Na ulicach Gdyni spotkać będzie można wolontariuszy, a przy głównych ciągach komunikacyjnych umieszczone zostanie oznakowanie - zarówno dla ruchu kołowego, jak i pieszego - które ułatwi dotarcie na Stadion Miejski.

Korzystać będzie można również z pomocy infolinii UEFA EURO U21: 785 174 758 (24/h – tylko w dni meczowe) oraz infoliniaEUROu21@gdyniasport.pl (24/h – od 16 do 24 czerwca br.). Infolinia na bieżąco informować będzie m.in. o dostępności miejsc parkingowych. Niezbędnych aktualności warto szukać również w kanałach social media Gdyńskiego Centrum Sportu.

mich