Wiadomości
Fot. Łukasz Capar/Głos Pomorza GP24

wtorek,

13 czerwca 2017

16:55

Radio Gdańsk ma nowe studio w Słupsku. Prezes RG: "Obecność stacji w regionie to wypełnianie misji" [ZDJĘCIA]

Uroczyście otwarto nową redakcję terenową Radia Gdańsk w Słupsku. Prezes Radia Gdańsk Andrzej Liberadzki podkreślił, że obecność stacji w regionie to jeden z elementów niezbędnych do wypełniania misji radia publicznego. - Trójmiasto kochamy, tam jest nasza główna siedziba, ale nie zapominamy, że radio publiczne ma też obowiązki kulturotwórcze, opiniotwórcze i informacyjne w regionie - mówił.

-
Realizując misję, otwieramy redakcję w największym ośrodku poza Trójmiastem, czyli w Słupsku. Naszym zdaniem, to element niezbędny, by to funkcjonowało właściwie - podkreślał prezes Radia Gdańsk.

SYGNAŁ RADIA GDAŃSK W CAŁYM WOJEWÓDZTWIE

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk mówił, że ceni rolę Radia Gdańsk jako medium integrującego Pomorze. - Sygnał Radia Gdańsk jest słyszalny w całym województwie, to dla nas jako samorządu województwa ważne, by mieszkańcy całego regionu mieli dostęp do regionalnego radia publicznego.

Wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk dodał, że media publiczne są ważne, bo docierają do miejsc w regionie, które inne środki masowego przekazu niekonieczne darzą uwagą. - To ważne, że mieszkańcy nawet niewielkich gmin mogą liczyć na obecność na antenie regionalnej stacji, by ich głos, problemy, troski i sukcesy mogły być zauważone - dodał wicewojewoda pomorski.

102 i 91,1 FM

Redakcja Radia Gdańsk w Słupsku mieści się przy ulicy Starzyńskiego 1. W Słupsku i okolicach Radia Gdańsk można słuchać na częstotliwościach 102 oraz 91,1 FM.

Przemysław Woś/mich


Zobacz Galerię