Wiadomości
Rektor prof. Marcin Gruchała odebrał w Warszawie nagrodę dla uczelni fot.Joanna Śliwińska/GUMed

poniedziałek,

12 czerwca 2017

15:16

GUMed drugi w Polsce wśród uczelni medycznych w najważniejszym rankingu szkół wyższych w Polsce

Gdański Uniwersytet Medyczny i Politechnika Gdańska w pierwszej dziesiątce najlepszych uczelni w kraju według Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2017. Pierwsze miejsce zajęły ex aequo Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński.

Gdański Uniwersytet Medyczny był ósmy, a Politechnika Gdańska dziesiąta. Na 22 pozycji znalazł się Uniwersytet Gdański, pozostałe pomorskie uczelnie są poza pierwszą pięćdziesiątką.

AWANS GUMedu W RANKINGU

Gdański Uniwersytet Medyczny zajął drugie miejsce wśród polskich uczelni medycznych, awansując z trzeciej pozycji, którą miał rok wcześniej. W ciągu ostatnich sześciu lat GUMed awansował do pierwszej dziesiątki z 18 miejsca.

W poniedziałek 12 czerwca w Warszawie rektor uczelni odebrał tegoroczne wyróżnienie. - Ogromnie cieszy tak wysoka pozycja uczelni w rankingu – powiedział prof. Marcin Gruchała. - To sukces i zasługa całej społeczności Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Składa się na nią olbrzymi wysiłek wszystkich pracowników, jak również ożywiona aktywność naukowa studentów. Już plasujemy się w gronie najlepszych polskich uczelni wyższych, ale mamy potencjał i ambicje, by w kolejnych latach było jeszcze lepiej.

WYŻEJ TEŻ POLITECHNIKA GDAŃSKA

Politechnika Gdańska zajęła w rankingu "Perspektyw" 10. miejsce. Uczelnia zdobyła też dyplom za największy awans w rankingu. Swój ubiegłoroczny wynik poprawiła o pięć pozycji.

Zestawienie uczelni akademickich przygotowywane przez "Perspektywy" to najważniejszy ranking uczelni wyższych w Polsce. Obejmuje wszystkie, za wyjątkiem uczelni artystycznych, polskie szkoły wyższe publiczne i niepubliczne, posiadające uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora.

Zestawienie przygotowano w oparciu o kryteria takie jak: prestiż, absolwenci na rynku pracy, innowacyjność, potencjał naukowy, efektywność naukowa czy warunki kształcenia. W rankingu oceniono 168 uczelni i 68 kierunków studiów.

 

Joanna Matuszewska
Napisz do autorki: j.matuszewska@radiogdansk.pl