Wiadomości
Zbigniew Wodecki 8 maja doznał udaru, po którym przebywał w szpitalu. Na zdjęciuz Bursztynowym Słowikiem, którego dostał w na sopockim festiwalu w 2016 roku od prezydenta Sopotu. Fot. Agencja KFP/Mateusz Ochocki

poniedziałek,

22 maja 2017

15:25

Zmarł Zbigniew Wodecki. Artysta miał 67 lat

Nie żyje muzyk Zbigniew Wodecki. - Zmarł w poniedziałek (22 maja) w szpitalu - poinformowano na stronie internetowej artysty.

67-letni artysta trafił do szpitala MSWiA w Warszawie we wtorek 9 maja. Przeszedł rozległy udar, który był wynikiem komplikacji po wszczepieniu bajpasów. Tę operację przeszedł 5 maja.


ZOSTANIE POCHOWANY W KRAKOWIE

 

- Jeszcze w niedzielę czuł się dobrze i rozmawiał z bliskimi. Niespodziewanie 8 maja nad ranem doznał rozległego udaru mózgu. Mimo niezwykłej woli życia i starań lekarzy udar dokonał nieodwracalnych obrażeń. Odszedł od nas w dniu 22. maja w jednym z warszawskich szpitali. Żona i dzieci byli przy nim. Zostanie pochowany w ukochanym Krakowie - czytam na stronie wodecki.pl

WIELE ZNANYCH PRZEBOJÓW

Zbigniew Wodecki to piosenkarz, kompozytor i instrumentalista. Grał m.in. na skrzypcach, trąbce czy fortepianie. Jego najbardziej znane przeboje to - „Chałupy Welcome to”, „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „Zacznij od Bacha”, „Opowiadaj mi tak” i „Izolda”, jak również dzięki polskim wersjom utworów z filmów animowanych Pszczółka Maja oraz Rudolf czerwononosy Renifer.

Zbigniew Wodecki zmarł w wieku 67 lat.

 

PAP/KFP/mro/mmt