Wiadomości
Przed sądem ma stanąć w sumie siedmioro nieletnich. Fot. screen z filmu opublikowanego na YouTube

piątek,

19 maja 2017

19:12

Siedmioro nieletnich przed sądem po pobiciu 14-latki na gdańskim Chełmie. Wśród nich ma być autor filmu

Kolejni gimnazjaliści z Gdańska staną przed sądem w związku z głośną sprawą pobicia rówieśników i udział w bójkach. Chodzi o trzy dziewczyny i chłopaka, prawdopodobnie autora filmu, na którym widać zajście niedaleko gimnazjum nr 3.

14-latka była bita i kopana po całym ciele oraz szarpana za włosy i poniżana.

TRZY WYDARZENIA

Jak mówi rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku, sędzia Rafał Terlecki, rozprawę wyznaczono na 5 czerwca. Wówczas sąd zajmie się co najmniej trzema wydarzeniami z udziałem nieletnich.

SIEDMIORO NIELETNICH PRZED SĄDEM

Postępowanie dotyczy m.in. nieletniego Michała D. w celu ustalenia, czy to on dopuścił się podżegania do pobicia.  Śledczy podejrzewają, że to jego głos można usłyszeć na filmie, na którym zarejestrowano pobicie 14-latki na Chełmie. Chłopak w wulgarny sposób zachęcał do bicia, a na koniec wezwał do zakończenia bójki.

Przed sądem ma stanąć w sumie siedmioro nieletnich. Sąd będzie ustalał ich udział w zdarzeniach związanych z pobiciem trzech gimnazjalistek i uczennicy szkoły podstawowej w różnych miejscach Gdańska. Wszystkie sprawy zostały dołączone do już prowadzonego postępowania. Przed sądem mają stanąć też dwie nastolatki, które dołączyły do bicia na jednym z filmików opublikowanym na portalu społecznościowym.

W poniedziałek sąd umieścił w ośrodku wychowawczym dwie nastolatki. Trzecia będzie pod dozorem kuratora.

 

Grzegorz Armatowski/mili