Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Paweł Drożdż

piątek,

19 maja 2017

15:19

Niskopodłogowe i klimatyzowane. MZK w Słupsku kupi cztery nowe autobusy

Miejski Zakład Komunikacji w Słupsku rozstrzygnął przetarg na wyprodukowanie i dostarczenie nowych autobusów. Koszt inwestycji to prawie 4 miliony złotych.

JEDNA OFERTA

- Miło nam poinformować, że w tym roku nasz tabor wzbogaci się o cztery nowe pojazdy. Jak się okazało po rozstrzygnięciu przetargu, będą to pojazdy marki Scania, czyli zostaną wyprodukowane u nas w Słupsku. To była jedyna oferta, która do nas wpłynęła – informuje Anna Szabłowińska, rzecznik MZK w Słupsku.

NOWE ZASTĄPIĄ STARE?

Wszystkie zakupione autobusy będą niskopodłogowe, klimatyzowane, napędzane silnikiem Diesla oraz w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. - Zgodnie z przetargiem, nowe autobusy powinny pojawić się na ulicach Słupska w czwartym kwartale tego roku - dodaje rzecznik.

Niewykluczone, że cztery nowe autobusy zastąpią najbardziej wysłużone pojazdy w taborze słupskiego przewoźnika. Obecnie MZK dysponuje 56 autobusami. Najstarszy ma 21 lat. Ostatni duży przetarg na dostawę autobusów Miejski Zakład Komunikacji w Słupsku ogłosił w 2015 roku. Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej udało się zakupić 18 pojazdów.

Paweł Drożdż/mar