Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Sylwester Pięta

piątek,

19 maja 2017

16:56

Nawet 200 nowych miejsc dla maluchów. W Skarszewach powstaje nowoczesne przedszkole

Kamień węgielny wmurowany, mury pną się do góry, a dzieci wprowadzą się tam w listopadzie. W Skarszewach powstaje nowe przedszkole. Będzie mogło uczyć się w nim 200 dzieci. W piątek odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod powstający już od kilku tygodni budynek nowego przedszkola.
Jak podkreślał burmistrz Skarszew Jacek Pauli, jesienią do dyspozycji dzieci oddany zostanie obiekt, którego standard znacząco przewyższa obecne przedszkola na terenie gminy.

NOWOCZESNE PRZEDSZKOLE

- Przedszkole będzie bardzo nowoczesne, porównując je do obecnej infrastruktury widać zdecydowaną zmianę. Poziom wyposażenia sal, bezpieczeństwa dzieci pomocy edukacyjnych znacząco wzrośnie - mówił Jacek Pauli.

Oprócz faktu, że dzieci będą uczyć się w nowoczesnym budynku, istotne wydaje się to, że powstanie przy nim sala gimnastyczna. - A to daje nam możliwość organizacji nie tylko zajęć sportowych, ale też różnych teatrzyków i przedstawień - cieszy się dyrektorka Barbara Socha.

BĘDZIE GOTOWE W LISTOPADZIE

Nowe przedszkole, które powstaje przy ulicy Kopernika w Skarszewach, będzie gotowe w listopadzie. Jego koszt to ponad 4 miliony złotych. W budynku, w którym obecnie mieści się skarszewska "dwójka" powstanie Centrum Rodziny.

Sylwester Pięta/mar