Wiadomości
Fot. mdk.reda.pl

piątek,

19 maja 2017

11:12

Szukają 50 twarzy Redy. I stworzą niezwykłą wystawę

Fabryka Kultury w Redzie przygotowuje coś wyjątkowego z okazji 50-lecia miasta. Instytucja chce zorganizować niezwykłą wystawę przedstawiającą 50 portretów mieszkańców. Do udziału w projekcie "50 twarzy Redy" poszukiwane są osoby w każdym wieku.


Zgłaszać się może każdy mieszkaniec Redy - od dzieci po osoby starsze. - Ich portrety w formie plakatów ozdobią słupy w każdej dzielnicy miasta, zachęcając do odwiedzenia i poznania teraźniejszej Redy. Dzięki temu mamy szansę poznać tych, którzy mieszkają tu od kilku dziesięcioleci, od kilku lat, a może dopiero odebrali klucze do nowego mieszkania na nowoczesnym osiedlu - tłumaczą organizatorzy przedsięwzięcia.

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy przyjść do Fabryki Kultury przy ulicy Łąkowej lub napisać maila na adres: mdk@reda.pl. Przed zrobieniem zdjęć, zostanie przeprowadzony krótki wywiad. Pod fotografią ma znaleźć się krótki opis przedstawiający osobę z obrazka. Chodzi między innymi o zawód, historię i wspomnienia związane z Redą.

HUCZNE OBCHODY

Oprócz niezwykłej wystawy, na 50-lecie miasta planowane są także
warsztaty legend o redzkich potworach "Redzilla w komiksie", gra miejska i konkurs graficzny "Futu-Reda" na przedstawienie futurystycznej wizji miasta.

Projekt "50 twarzy Redy" jest dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w programie "Patriotyzm Jutra".

oprac. mich