Wiadomości
Stały punkt kontroli autokarów Fot. KWP Gdańsk

czwartek,

18 maja 2017

19:01

Wysyłasz dzieci na wycieczkę? W Gdańsku sprawdzisz, czy autokar jest sprawny, a kierowca trzeźwy i wypoczęty

Stały punkt kontroli autokarów zorganizowała gdańska policja. Jest to głównie odpowiedź na zainteresowanie rodziców i opiekunów kontrolami autokarów przewożących dzieci i młodzież.


Punkt kontroli zorganizowano na parkingu P-5 przy Energa Stadionie Gdańsk (wjazd od ul. Marynarki Polskiej), gdzie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego gdańskiej komendy od 22 maja do 22 czerwca 2017 roku (dni powszednie) kontrolują autokary w godzinach od 6.30 do 10.00. Zgłaszający się, nie muszą wcześniej informować o planowanym wyjeździe.

ZAŚWIADCZENIE O PRZEPROWADZONEJ KONTROLI

- Po sprawdzeniu pojazdu funkcjonariusze wydadzą stosowne zaświadczenie o przeprowadzonej kontroli, które kierujący okaże organizatorowi wycieczki  informuje rzecznik pomorskiej policji w komunikacie.

CHCESZ SPRAWDZIĆ AUTOKAR W WEEKEND? UMÓW SIĘ!

Po 22 czerwca br., w weekendy, a także w innych godzinach niż wyżej wymienione, również można umówić się na kontrolę autokaru, ale trzeba to wcześniej uzgodnić telefonicznie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego i z głosić potrzebę kontroli - najlepiej kilka dni przed planowanym wyjazdem.

CZY KIEROWCA JEST TRZEŹWY I WYPOCZĘTY?

Policjanci sprawdzą również stan trzeźwości kierowcy, a także to, czy jest wypoczęty i posiada odpowiednie uprawnienia. Szczególną uwagę zwrócą na stan techniczny pojazdu.


Oprac. puch


Zobacz Galerię