Wiadomości
Fot. Policja

czwartek,

18 maja 2017

13:12

Ustka. Pijana nastolatka bez prawa jazdy wjechała w witrynę sklepu

Blisko tragedii w Ustce. Pijana nastolatka spowodowała kolizję i wbiła się samochodem w witrynę sklepu.

Do zdarzenia doszło na osiedlu Na Wydmie, na bardzo ruchliwej ulicy. 19-latka najpierw spowodowała kolizję, nie opanowała auta i wbiła się pojazdem w witrynę sklepu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

PIJANA I BEZ PRAWA JAZDY


Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że 19-letnia mieszkanka Ustki była pod wpływem alkoholu, ale lista zarzutów wobec niej jest znacznie dłuższa. - Ta kobieta kierowała samochodem nie mając uprawnień czyli prawa jazdy, miała blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak ustaliliśmy, samochód nie miał aktualnych badań, kierująca nie miała przy sobie żadnych dokumentów. W pojeździe znajdowały się jeszcze trzy osoby, w tym właścicielka auta. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu - mówi komisarz Robert Czerwiński ze słupskiej policji.

DO DWÓCH LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI


Jak dodaje, funkcjonariusze zabezpieczyli także zapisy z monitoringu. Radio Gdańsk dowiedziało się, że na nagraniu widać jak w miejscu wypadku na kilka minut przed zdarzeniem bawi się grupka dzieci.

Samochód został odholowany na policyjny parking. 19-latka za jazdę pod wpływem alkoholu będzie odpowiadać przed sądem. Grozi jej do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

Paweł Drożdż/mili