Wiadomości
Fot. Materiały prasowe

czwartek,

18 maja 2017

07:00

Industrialny styl i przedwojenny charakter. Imponujące plany LPP na Dolnym Mieście [WIZUALIZACJE]

Grupa LPP rozpoczyna rozbudowę kompleksu przy ulicy Łąkowej w Gdańsku. Obok obecnej siedziby firmy, która po modernizacji działa od lata 2015 roku, powstanie drugi nowoczesny budynek biurowy. Będą tam pracowały zespoły marek: Reserved, Cropp i Sinsay.

Dzięki rozbudowie, zespoły LPP dotychczas działające w różnych lokalizacjach, będą pracować w jednym miejscu w Gdańsku.

LPP FASHION LAB to dzieło pracowni JEMS Architekci, znanej m.in. z projektu kompleksu Gdynia Waterfront i rewitalizacji Hali Koszyki w Warszawie. Obiekt został zaprojektowany w stylu industrialnym z dominacją surowego betonu oraz szklanych elementów. Projekt powstał w porozumieniu z konserwatorem zabytków i oddaje charakter zabudowy typowej dla Dolnego Miasta.

PRZEDWOJENNY CHARAKTER

Nowy budynek będzie odtwarzał ciąg frontowych budynków ulicy Łąkowej, kontynuując tradycję i typ dawnych kamienic Dolnego Miasta. Wpisze się więc w charakter przedwojennej, przemysłowej zabudowy tego miejsca - dawnej Fabryki Tytoniu i Fabryki Karabinów. Dziedziniec budynku stworzy atmosferę mini-parku. Centralnym punktem kampusu będzie zielony plac z tarasami, który stanie się miejscem pracy i odpoczynku dla wszystkich pracowników.

LPP FASHION LAB Pierzeja ulicy ŁąkowejFot. materiały prasowe

LPP FASHION LAB Widok ulicyFot. materiały prasowe


GIGANTYCZNA INWESTYCJA

- Mamy nadzieję, że kreatywny koncept LPP FASHION LAB będzie inspirującą przestrzenią do pracy dla naszych pracowników - mówi Jacek Kujawa, wiceprezes zarządu LPP.

Pierwszy etap obejmie roboty ziemne i konstrukcyjne podziemia (w tym dwupoziomowy parking dla pracowników). W drugiej połowie roku ruszą roboty konstrukcyjne. Zakończenie prac i uruchomienie drugiej części LPP FASHION LAB jest planowane na koniec 2018 roku. Całkowity koszt inwestycji to 80 milionów złotych.

oprac. pkat