Wiadomości
W ramach cykl "Bądź Zdrów" w studiu im Janusza Hajduna odbyło się specjalne spotkanie z kardiologami Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment

poniedziałek,

15 maja 2017

18:18

Kolejne spotkanie ze specjalistami w Radiu Gdańsk. "Z sercem bywają kłopoty" [ZDJĘCIA]

Choroby układu krążenia, kłopoty z ciśnieniem i cholesterolem. To główne tematy poruszone na specjalnie zorganizowanym spotkaniu lekarzy specjalistów ze słuchaczami Radia Gdańsk.

W ramach cykl "Bądź Zdrów" w studiu im. Janusza Hajduna odbyło się specjalne spotkanie z kardiologami. Gośćmi byli prof. dr hab. Marcin Fijałkowski i dr n. med. Krzysztof Chlebus z I Katedry i Kliniki Kardiologii GUMed.

WARTO SIĘ CZEGOŚ DOWIEDZIEĆ

Nasi słuchacze, zgromadzeni w studiu, mogli nie tylko wysłuchać ważnych porad, ale również żywo uczestniczyć w spotkaniu zadając najważniejsze dla nich pytania.

- Z serduszkiem bywają kłopoty. Teraz sytuacja jest ustabilizowana, ale zawsze warto się czegoś dowiedzieć - mówiła jedna z naszych słuchaczek.

SPECJALIŚCI RADZĄ

Mogliśmy się również dowiedzieć, kiedy warto się przebadać i jak postępować w przypadku wykrycia komplikacji. - W jakim wieku pacjent pierwszy raz powinien pojawić się u lekarza kardiologa? - pytała Joanna Matuszewska prowadząca spotkanie.

- Jeśli u młodej osoby, nastolatka zostaną wykryte jakieś problemy, to wiadomo, że już w takim wieku taka osoba powinna szukać pomocy. Jeśli mówimy o osobach, które uznawane są za zdrowe, to pierwsza diagnostyczna wizyta powinna być po czterdziestym roku życia u mężczyzn i po pięćdziesiątym u kobiet – tłumaczy specjalista.

Pełnej relacji ze spotkania w Radiu Gdańsk będzie można wysłuchać w czwartek 18 maja po godz. 17:00. Cykl "Bądź Zdrów – bez kolejki" powstaje we współpracy Radia Gdańsk i Uniwersytetu Medycznego. Spotkanie prowadziły Joanna Matuszewska i Joanna Stankiewicz.

jK


Zobacz Galerię