Wiadomości
Fot. slupsk.pl

wtorek,

02 maja 2017

12:54

Masz dobry pomysł na coś nowego w Słupsku? Jest szansa go zrealizować. Rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego

Tegoroczna edycja słupskiego budżetu partycypacyjnego odbędzie się na nowych zasadach. Urzędnicy zaktualizowali cały program. Nie zmieniono jedynie puli do zagospodarowania - nadal są to 2 miliony złotych.

Nowością w słupskim budżecie partycypacyjnym (tak nazywany jest w Słupsku budżet obywatelski) jest dopuszczenie do głosowania 14-letnich mieszkańców. Do tej pory program był dostępny dla osób urodzonych po 1 stycznia 2006 roku. To nie jedyne zmiany wprowadzone w budżecie.

- Zwiększyliśmy kwotę na zadania społeczne z 200 do 300 tysięcy złotych. Podnieśliśmy także maksymalną kwotę na zadania ogólnomiejskie o 200 tysięcy złotych, która wynosi teraz pół miliona złotych - wylicza Iwona Chrapkowska-Wielgomas, dyrektor Wydziału Dialogu i Komunikacji Społecznej w słupskim magistracie.

WIĘCEJ GŁOSÓW I MNIEJ ZADAŃ PRZY SZKOŁACH

Kolejną ważną zmianą jest większa liczba głosów do oddania. - Teraz będzie można oddać aż pięć głosów. Oto też wnioskowali mieszkańcy. Po jednym głosie oddamy na zadania infrastrukturalne, ogólnomiejskie i lokalne oraz aż trzy głosy na zadania społeczne - dodaje dyrektor Chrapkowska-Wielgomas.

Po licznych apelach mieszkańców, zmieniono również zasady uczestniczenia w budżecie przez szkoły, które zagarnęły sporą część poprzednich edycji programu. Teraz na terenach będących w trwałym zarządzie szkół będzie można zgłaszać pomysły tylko w ramach zadań ogólnomiejskich. - Zadania lokalne pozostają wyłącznie w dyspozycji mieszkańców - podkreśla Wielgomas.

ZGŁOSZENIA

Pod każdym przygotowanym projektem trzeba zebrać podpisy mieszkańców. Gotowe zadania można wysyłać lub przynosić do Urzędu Miejskiego w Słupsku do końca maja.

Zasady i niezbędne formularze dostępne są na stronie słupskiego budżetu partycypacyjnego >>> TUTAJ.


Paweł Drożdż/puch