Wiadomości
Nowy basen w Gdańsku Osowej otwarty Fot. Agencja KFP/Mateusz Ochocki

piątek,

21 kwietnia 2017

15:01

Nowy basen w Gdańsku już otwarty. Na początek bardzo atrakcyjna promocja [ZDJĘCIA]

Gdańsk ma nowy basen. Powstał przy Szkole Podstawowej nr 81 w Osowej. W piątek 21 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie.Nowy gdański basen powstał według takiego samego projektu jak pływalnia przy Azaliowej w Kokoszkach.


BĘDĄ KOLEJNE BASENY


Kolejne podobne pojawią się już niebawem na Stogach i Oruni - zapowiada Leszek Paszkowski dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu.

- Cztery tory pływackie, dwa przeznaczone dla młodszych dzieci oraz brodzik i jacuzzi. To taki projekt, który jest zunifikowany, który się sprawdza - zaznacza Leszek Paszkowski.

Zdaniem gdańszczan w tym miejscu pływalni brakowało. - Coraz więcej dzieci zaczyna lubić sport i rekreację, dlatego basen to jest dobre rozwiązanie - mówią w rozmowie z naszą reporterką.

20170421 095114 resized


NA POCZĄTEK BARDZO ATRAKCYJNA PROMOCJA


Pływalnie mimo że powstają przy szkołach, są ogólnodostępne – ale zwykle popołudniami, kiedy uczniowie skończą lekcje. Ten w Gdańsku Osowej będzie czynny dla wszystkich od 21 kwietnia od godziny 15.45. Przez pierwszy miesiąc funkcjonowania Pływalnia Osowa będzie otwarta przez 7 dni w tygodniu, od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7.00 – 22.00. W tym okresie za wejście trzeba zapłacić jedynie 5 złotych.


Największa basenowa inwestycja planowana jest w Gdyni. Za 3-4 lata przy Gdyńskim Centrum Sportu powstanie pływalnia olimpijska. - W tej chwili trwają prace nad koncepcją i dokumentacją projektową – mówi Marek Łucyk w Gdyńskiego Centrum Sportu. Oprócz 50-metrowego basenu znajdzie się team basen rozgrzewkowy i miejsce przeznaczone do nauki pływania dla dzieci. W kompleksie znajdą się też sauny i strefa SPA. Wszystko to kosztem 70 milionów złotych. Będzie to największy taki obiekt w regionie. Gdynianie tymczasem mogą korzystać z pływalni miejskich znajdujących się przy szkołach na Obłużu, Karwinach, Witominie i Chyloni. Jest też basen na Skwerze Kościuszki i prywatny obiekt na Działkach Leśnych.

Aleksandra Nietopiel/mmt


Zobacz Galerię