Wiadomości
Fot. Agencja KFP/Maciej Kosycarz

piątek,

21 kwietnia 2017

13:22

Długi majowy weekend coraz bliżej. W trójmiejskich hotelach coraz mniej wolnych pokoi

Majówka za pasem, więc o rezerwację pokoju w atrakcyjnych miejscach i cenach coraz trudniej. Pomorze nie narzeka na brak zainteresowania turystów. W wielu miejscach obłożenie na długi weekend już wynosi 100 procent.
Najtrudniej o wolne noclegi jest w Trójmieście i w pasie nadmorskim. Hotele w centrum Gdańska mają już ostatnie wolne pokoje - mówi szefowa jednego z gdańskich hoteli Małgorzata Kołnierzak.


- Obłożenie w pierwszych dniach maja u nas jest już na tę chwilę wysokie, ale w dalszym ciągu znajdują się jeszcze wolne pokoje. Im bliżej majówki, tym będzie gorzej. Tym bardziej, że pogoda ma być atrakcyjna podczas pierwszych dni maja. Dlatego im wcześniej, tym większe szanse na zarezerwowanie komfortowego pokoju - dodaje.

CENY IDĄ W GÓRĘ

A ceny na czas majówki szybują w górę. Jak podkreśla Krystyna Hartenberger Pater z Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, rozłożenie turystyczne obejmuje cały region. Wszystko zależy od preferencji przyjezdnych, a oferta jest bogata i nie da jej się ujednolicić.

- Z jednej strony bardzo popularne są wyjazdy w ramach oferty miejskiej typu city-break. Takie osoby są nastawione na zwiedzanie, kulturę, chłonięcie atmosfery miasta. Inne osoby szukają osoby, ukojenia, czyli agroturystyki. Jeszcze inne myślą o spa, relaksie, uzdrowiskach. Majówka to też na pewno dużo rodzin z dziećmi - tłumaczy.

Majówka to początek tak zwanego wysokiego sezonu turystycznego na Pomorzu, który potrwa do września. W ubiegłym roku region odwiedziło ponad 9 milionów gości.

TANI WYJAZD? NIEKONIECZNIE

Jeśli nie zależy nam na mieszkaniu w centrum Gdańska na czas majówki, możemy skorzystać na przykład z noclegu w oddalonym od niego o 3 kilometry. Koszt to nawet 400 złotych za pokój dwuosobowy. W Gdańsku Przymorze możemy wynająć apartament na przykład za 965 złotych. Jeśli chcemy mieszkać w nieco wyższym standardzie to koszt 1350 złotych (cena za apartament przy Jana Heweliusza). Nocleg w czterogwiazdkowym hotelu to 2700 złotych za dwie osoby (w centrum miasta). Bardzo ekskluzywny apartament w Oliwie dwie osoby będzie kosztował 5760 złotych.

W Gdyni za najtańszy nocleg w dniach od 30 do 4 maja będziemy musieli musieli zapłacić w pokoju 4-osobowym nieco ponad 600 złotych. W hotelu o standardzie trzech gwiazdek cena za cztery noce dla 2 osób to wydatek minimum 1200 złotych. Jeżeli chcemy wypocząć w wyższym standardzie (cztery gwiazdki) musimy liczyć się z wydatkiem minimum 2, 5 tysiąca złotych.

W Sopocie pobyt na majówkę można wykupić już za 800 złotych. W cenę mamy wliczone śniadania. Są tą jednak noclegi w pokoju wieloosobowym. Indywidualny dwuosobowy pokój w górnym Sopocie to koszt 1250 złotych. Im bliżej plaży, tym drożej. Dla chętnych jest także czterogwiazdkowy hotel przy plaży, który zapewnia nawet transfer z lotniska. Cena za 5 nocy dla osób to jednak ponad 4 tysiące złotych.

Aleksandra Nietopiel/mich