Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Daniel Wojciechowski

czwartek,

20 kwietnia 2017

14:35

Czad w jednym z sopockich mieszkań. Dwie osoby nie żyją

Tlenek węgla ulatniał się w jednym z mieszkań przy ulicy 3 Maja. Nieprzytomne osoby wynieśli z budynku strażacy. Trzeba było też ewakuować pozostałych lokatorów kamienicy.

AKTUALIZACJA 17:00

Na miejscu wciąż pracują: prokurator i policja, którzy ustalają przyczyny zdarzenia. Lekarze pogotowia ratunkowego sprawdzili stan zdrowia pozostałych mieszkańców. Wszyscy mogli już wrócić do swoich mieszkań. Przyczyną zatrucia był prawdopodobnie nieszczelny piecyk gazowy. Zmarli to 95-letnia kobieta i jej 65-letni syn.

AKTUALIZACJA 15:10

Niestety dwóch osób nie udało się uratować. Lekarz orzekł zgon w wyniku zaczadzenia. Strażacy stwierdzili, że stężenie dwutlenku węgla w mieszkaniu siedmiokrotnie przewyższa dopuszczalne normy.

KOLEJNY TEGO DNIA WYPADEK

W Kościerzynie, na osiedlu Cegielnia, koparka pracująca przy budowie obwodnicy uszkodziła rurę z gazem. Nikomu nic się nie stało - strażacy ewakuowali około stu osób. To mieszkańcy osiedla i pracownicy pobliskiej stolarni. Sytuacja jest opanowana - zakręcono dopływ gazu. Ratownicy i pogotowie gazowe czekają, aż propan-butan pod kontrolą ulotni się. Na miejscu było sześć zastępów straży pożarnej.

Grzegorz Armatowski/hb