Wiadomości
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com

czwartek,

20 kwietnia 2017

15:04

"Berlinka" na odcinku Czarlin - Knybawa będzie wyremontowana. Jest zgoda ministerstwa

Będzie remont "berlinki" między Czarlinem a Knybawą. Resort infrastruktury chce przeznaczyć na ten cel 47,8 mln zł. Przebudowa ma się zakończyć w 2018 lub 2019 roku.
Kierowcy przejeżdżający drogą krajową 22 na tym odcinku wielokrotnie narzekali na jej stan. Nieraz można było tu znaleźć urwane fragmenty zawieszenia czy układów wydechowych. Jak informuje portal tcz.pl, niedawno z inicjatywy Tadeusza Dzwonkowskiego, który pośredniczył w rozmowach między zarządcą trasy a mieszkańcami, w tczewskim starostwie odbyło się spotkanie w tej sprawie.

PIENIĄDZE JUŻ ZABEZPIECZONE

Kazimierz Smoliński, wiceminister infrastruktury zapewniał, że droga jest przewidziana do realizacji, a pieniądze zostały już zabezpieczone.

- Zachowano skrzyżowania i uwzględniono potrzeby lokalnej ludności - mówił tcz.pl Radosław Kantak, dyrektor gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowej i Autostrad, zarządcy trasy. Kantak dodał także, że wybrano najbardziej optymalny wariant przebudowy, czyli 1+1 z lewoskrętami.

PRZETARG JESZCZE W TYM ROKU

Ponadto na odcinku 3 km ma powstać ciąg pieszo-rowerowy, a w Czarlinie jeden z domów zostanie wyburzony. Trasa ma zostać zrealizowana w systemie zaprojektuj i wybuduj, a przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku. - Ze względu na zakres prac, należy spodziewać się utrudnień w ruchu - m. in. organizacji połówkowej - mówi tcz.pl Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA.

oprac. mar