Wiadomości
Tak będzie wyglądała nowa kociarnia w gdyńskim "Ciapkowie". Źródło: materiały prasowe

czwartek,

20 kwietnia 2017

07:42

Tak będzie wyglądała nowa kociarnia w gdyńskim "Ciapkowie". A to nie koniec zmian [WIZUALIZACJE]

W gdyńskim schronisku dla bezdomnych zwierząt "Ciapkowo" niebawem rozpocznie się kolejny etap rozbudowy. Powstanie tam kociarnia z prawdziwego zdarzenia z całym niezbędnym, nowoczesnym zapleczem. A to nie koniec nowości.

Pod koniec roku planowane jest zakończenie przebudowy i adaptacji najstarszego budynku schroniska. - W jego miejsce powstanie nowoczesna kociarnia z potrzebną infrastrukturą oraz pomieszczenia magazynowe – wyjaśnia Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. W swojej wypowiedzi opublikowanej na stronie Gdynia.pl dodaje, że w nowym budynku, który będzie poświęcony tylko i wyłącznie kotom, znajdą się również kwarantanna, izolatka, szpitalik, a także pomieszczenia dla kotów przygotowanych do adopcji wraz w dużymi wybiegami zewnętrznymi.

NOWY DOM DLA KOTÓW

 


Kociarnia będzie się mieścić w części schroniska położonej najbliżej Stadionu Miejskiego. Projekt budowlany jest już gotowy. Teraz trwa proces wyłaniania wykonawcy. W nowym kocim domu o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych zamieszkają wszystkie znajdujące się pod opieką schroniska koty – średnio jest ich ok. 160.

Całkowity koszt przebudowy poznamy po wyłonieniu wykonawcy. Na razie jest on szacowany na kwotę 900 000 zł.

ciapkowo2
Źródło: materiały prasowe


JESZCZE SPORO PRACY


W ramach tegorocznej przebudowy zmiany czekają także budynek, który służy w "Ciapkowie" za biuro. - Zostanie on przekształcony w magazyny, kuchnię i pomieszczenia socjalne – tłumaczy dla Gdynia.pl Ewa Gebert, prezes OTOZ Animals.

Oprócz tego powstanie budynek pełniący funkcje weterynarii z izolatką, kwarantanna dla psów, jeszcze jeden duży ocieplany pawilon dla psów z wybiegami zewnętrznymi oraz budynek administracyjno-biurowy.

oprac. mili