Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Aleksandra Nietopiel

środa,

19 kwietnia 2017

16:19

Przeszedł pół Polski dla synka z autyzmem. Meta czekała w Gdańsku. Oto siła ojcowskiej miłości

Siódmego kwietnia wyruszył z Katowic. Dziewiętnastego dotarł do Gdańska. Dystans ponad pół tysiąca kilometrów pokonał... piechotą. Zrobił to dla swojego synka Iana cierpiącego na autyzm.
Pan Piotr Wróbel po trzynastu dniach samotnej wędrówki finiszował w środę w Brzeźnie. - Ten ostatni dzień to naprawdę wielka adrenalina. Zastanawiałem się jak to będzie, jak dotrę do morza. Przyznam, że emocje są, póki co, umiarkowane – mówił Radiu Gdańsk pan Piotr.

POMÓC SYNKOWI

Jak podkreślał, teraz najważniejsza sprawa to skupienie uwagi na tym, by pomóc synkowi. - Trzeba go z tego autyzmu jak najszybciej wyciągnąć, a dzięki tej akcji będą nowe możliwości – dodał.


Relację z wędrówki pana Piotra można było śledzić na profilu facebookowym "515 km dla Iana", a cała akcja miała zachęcać innych do przekazywania jednego procenta na rehabilitację pięcioletniego chłopca. I to przyniosło już pierwsze efekty. Oprócz darowizn, jakie zaczęły wpływać na leczenie, pojawiła się propozycja od specjalistycznego przedszkola. Odezwali się też inni rodzice autystycznych dzieci i strażacy, którzy zaoferowali pomoc... w nauce pływania.

"TAKI SPACEREK"

Na pytanie, czy czuje się jak bohater dla swojego synka, pan Piotr odpowiedział, że na razie jeszcze nie. - Ja tylko sobie poszedłem na taki spacerek... - mówił, ale zaraz potem dodawał, że wędrówka wiele go kosztowała, że miał trudne momenty, że organizm odmawiał czasem posłuszeństwa, a ludzie, którzy go mijali pukali się w czoło.

piotrwrobel 2

- Jednak ostatnie trzy dni to była czysta przyjemność – podkreślał. - To dopiero początek misji – zastanawiam się co teraz zrobić. Może z żoną zajmiemy się działalnością fundacyjną? Najpierw jednak muszę wrócić do domu, odpocząć kilka dni i przemyśleć to co się wydarzyło... - mówi w rozmowie z Radiem Gdańsk.

Więcej o akcji i pieszej wędrówce Katowice – Gdańsk >>> TUTAJ.

 Aleksandra Nietopiel/mar