Wiadomości
Fot. Agencja KFP/Jerzy Bartkowski

czwartek,

20 kwietnia 2017

07:03

Jesteś artystą? Zaprezentuj się na dworcu w Sopocie. Miasto zaprasza

Aby grać na dworcu... weź udział w castingu. Niecodzienne zaproszenie wystosowały władze nowego dworca w Sopocie do artystów. Władze Sopot Centrum (tak nazywa się obiekt, w którym mieści się m.in. dworzec kolejowy) zapraszają wszystkich, którzy chcieliby prezentować swoje umiejętności przechodniom w tej przestrzeni.
- Udało nam się stworzyć zupełnie nowy deptak z autorskimi restauracjami i kawiarniami, których nie można spotkać w innych miejscach. Chcielibyśmy, aby ta przestrzeń ożyła jeszcze bardziej. Dlatego też gorąco zapraszamy wszystkich artystów, sztukmistrzów, kuglarzy czy malarzy do tego, aby wprowadzili się do naszego obiektu - zaprasza Krzysztof Król, rzecznik Sopot Centrum.

SĄ I PIENIĄDZE

Artyści chcący występować w Sopot Centrum mogą zgłaszać się przez jego profil facebookowy. Jest coś na zachętę... - Proponujemy nie tylko miejsce, w którym artyści będą mogli czuć się komfortowo, bo wiemy z jakimi problemami na co dzień borykają się w różnych miejscach. To także miejsce bardzo atrakcyjne z punktu widzenia potencjalnego zarobku. Zresztą i my oferujemy pewną gratyfikację finansową - dodaje Król.

Sopot Centrum nie wyznaczył ostatecznego terminu, w którym można się zgłaszać. - Jeśli uznamy, że artyści, którzy zgłoszą się np. w środku wakacji, prezentują wysoki poziom artystyczny, to oczywiście z przyjemnością zaprosimy ich do Sopot Centrum - mówi Król.

Sylwester Pięta/mar