Wiadomości
Za zerwanie umowy z Telekomunikacją Cyfrową klient musi zapłacić 550 złotych kary Fot. pixabay

środa,

19 kwietnia 2017

11:29

UOKiK ostrzega przed tym operatorem. Nieświadomi podpisujemy umowę, późnej musimy dużo płacić

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega przed operatorem Telekomunikacja Cyfrowa. Przedstawiciele firmy podszywają się pod dotychczasowego operatora telefonii stacjonarnej. Oferują niższy abonament. Nie informują jednak, że będzie obowiązywał tylko przez pierwsze dwa miesiące umowy.

Kurier, który przywozi do podpisania umowę, nie zostawia abonentowi żadnych dokumentów. Przez to klient może nie wiedzieć, że podpisał umowę z zupełnie inną niż do tej pory firmą.

- Postarajmy zapoznać się z umową jeszcze przed jej podpisaniem. Sprawdzajmy przede wszytym, z kim naprawdę podpisujemy umowę. Żądajmy też otrzymania egzemplarzy wszystkich podpisanych przez nas dokumentów – radzi Agnieszka Ciucias z UOKiK.

UMOWY TELEFONICZNE 

Podobnie sytuacja wygląda z umowami telefonicznymi. UOKiK podpowiada jak zareagować, w momencie składania nam ofert telefonicznie. 

- Jeżeli nie jesteśmy pewni, kto do nas telefonował, warto zadzwonić do dotychczasowego operatora i upewnić się, czy to od niego pochodzi oferta – dodaje Ciucias.

Za zerwanie umowy z Telekomunikacją Cyfrową klient musi zapłacić 550 złotych kary.

jK/mmt