Wiadomości
Fot. Archiwum RG, archiwum prywatne

środa,

19 kwietnia 2017

07:49

Gdańsk. Poszukiwania 78-latka na Zaspie. Jest szczęśliwy finał

Gdańska policja poszukiwała 78-letniego Jerzego Cicheckiego. Mężczyznę ostatni raz widziano we wtorek po południu na oddziale dializ szpitala na Zaspie. 78-latek ma zaniki pamięci i problemy z wypowiadaniem się. Policja prosiła o pomoc.
Aktualizacja 13:00

Szczęśliwy finał poszukiwań 78-latka z Gdańska. Mężczyzna jest cały i zdrowy, na Morenie odnalazł go jeden z kierowców transportu medycznego. Rozpoznał poszukiwanego, bo często woził go do szpitala. Odnaleziony mężczyzna jest już pod opieką lekarzy.We wtorek 18 kwietnia po 17:00 policjanci z Przymorza otrzymali informację o oddaleniu się ze szpitala na Zaspie z oddziału dializ 78-letniego pacjenta, który ma zaniki pamięci. Mężczyzna miał być przewieziony transportem medycznym do domu, ale w nieznanych okolicznościach opuścił oddział. Personel szpitala poinformował rodzinę i policję.

Policjanci sprawdzili nagrania z monitoringu, przeszukali pobliskie parki, działki i osiedla. Informacja o zaginięciu została również przekazana kierowcom autobusów miejskich i motorniczym.

OPASKA Z NAPISEM "PACJENT Z PRZETOKĄ"


Jerzy Cichecki ma około 170 cm wzrostu, waży 82 kg, jest szczupłej budowy ciała, ma krótkie, siwe włosy. W dniu zaginięcia ubrany był w grafitową kurtkę zapinaną na zamek, z jaśniejszym paskiem na ramieniu, z jasnym kapturem oraz w ciemnoszare spodnie. Miał na sobie czarne sznurowane buty i ciemnoszarą czapkę. Na prawnej ręce mężczyzna miał żółtą opaskę z czerwonym napisem "pacjent z przetoką".

Jeśli ktokolwiek wie coś, co może pomóc w odnalezieniu mężczyzny, proszony jest o kontakt z Komisariatem Policji na Przymorzu przy ul. Obrońców Wybrzeża 19 tel. 58 521-12-22 lub pod numerem alarmowym 997 lub 112.

mich