Wiadomości
Fot. materiały prasowe

poniedziałek,

17 kwietnia 2017

16:30

Ponad milion złotych na rozbudowę lądowiska w Starogardzie Gdańskim. "To ostatni etap"

We wrześniu śmigłowce ratunkowe będą lądować w Starogardzie Gdańskim także nocą. Zaraz po świętach rozpocznie się rozbudowa istniejącego lądowiska, które mogło dotąd przyjmować śmigłowce tylko w ciągu dnia.

Inwestycję przeprowadzi wykonawca z Warszawy - firma Qumak. Lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Starogardzie Gdańskim ma być gotowe we wrześniu. Część prac wykona starogardzkie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A.

OSTATNI ETAP

Lądowisko zostanie powiększone oraz wyposażone w niezbędny sprzęt, który pozwoli na lądowanie i starty śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zarówno w dzień, jak i w nocy. - Budowa całodobowego lądowiska będzie ostatnim etapem dostosowywania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego do wymagań resortu zdrowia - informuje Adam Magiełka, prezes Kociewskiego Centrum Zdrowia.

DSC07322Fot. materiały prasowe


PRAWIE 1,2 MLN ZŁOTYCH

Rozbudowa lądowiska będzie zrealizowana dzięki dofinansowaniu przez Unię Europejską. Cała inwestycja pochłonie prawie 1,2 mln złotych, z czego szpital przeznaczy ponad 370 tys. złotych. Stopniowa modernizacja szpitala w Starogardzie Gdańskim trwa od 2011 roku. Powiat starogardzki, który nadzoruje placówkę, otrzymał 5 mln złotych na kompleksowy remont oddziału ratunkowego. W 2015 roku z dotacji celowej wojewody za ponad 480 tys. zł została kupiona specjalistyczna karetka. Obecnie kończy się modernizacja wejścia głównego do szpitala.

Joanna Matuszewska/mili
Napisz do autorki: j.matuszewska@radiogdansk.pl