Wiadomości

wtorek,

18 kwietnia 2017

08:00

Zbieramy odpadki, rozdajemy kwiatki [ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Życie w stylu eko nie musi być ani kosztowne, ani skomplikowane. 22 kwietnia IKEA Gdańsk zaprasza mieszkańców Trójmiasta, do udziału w zbiórce surowców wtórnych. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 10:00-17:00 przed sklepem IKEA na terenie Centrum Matarnia.
Akcja skierowana jest do wszystkich, którzy chcą pozbyć się z domu niepotrzebnych, starych sprzętów i innych odpadów. To kolejne działanie IKEA na rzecz ekologii i zrównoważonego rozwoju.

ŚWIADOME OSZCZĘDZANIE

Oszczędzanie energii i wody, prawidłowe segregowanie odpadów, niemarnowanie jedzenia, domowe uprawy i wybieranie produktów pochodzących ze zrównoważonych źródeł oraz szybko odnawialnych surowców to przykłady działań, które są dla każdego na wyciągnięcie ręki. Dzięki nim wszyscy możemy żyć bardziej świadomie, wpływać pozytywnie na środowisko oraz oszczędzać pieniądze. O tym, że każdy z nas może zrobić coś dobrego dla środowiska, już niedługo będą mieli okazję przekonać się wszyscy, którzy przyniosą niepotrzebne rzeczy na zbiórkę surowców wtórnych organizowaną przez IKEA Gdańsk.

CO ZBIERAMY

W ramach akcji zbierany będzie zużyty sprzęt elektroniczny, butelki PET, puszki aluminiowe, makulatura oraz baterie. W zamian za odpady, każdy uczestnik otrzyma wiosenne sadzonki kwiatów.

Partnerami wydarzenia są Park Handlowy Matarnia, Stena Recycling i Nadleśnictwo Kolbudy, które zorganizuje konkursy dla dzieci oraz rodziców, m.in. leśne koło fortuny, kalambury, drewniane puzzle oraz eco-zagadki: odgadywanie głosów zwierząt czy rozpoznawanie drzew.

ODPAD NIE JEST BEZUŻYTECZNY

- Dla IKEA ważne jest uświadamianie, że odpady to nie bezużyteczne śmieci, ale też surowce wtórne, które mogą zostać ponownie wykorzystane. Zachęcamy wszystkich do udziału w zbiórce, aby jak najwięcej odpadów było odsegregowanych i trafiło do recyklingu. Dzięki temu produkty zyskają swoje drugie życie, a cały proces produkcji będzie bardziej zrównoważony i przyjazny dla planety - podkreśla Justyna Szreder, specjalista ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Gdańsk.

PRODUKTY Z MATERIAŁÓW Z ODZYSKU

Asortyment IKEA powstaje w oparciu o racjonalne wykorzystanie surowców i szacunek dla przyrody, z myślą o zrównoważonym domu, który inspiruje domowników do bardziej ekologicznego życia. W ofercie sklepów IKEA znaleźć można wiele produktów, które powstają z surowców pochodzących z recyklingu. Jednym z ostatnich przykładów są fronty kuchenne KUNGSVACKA, od lutego dostępne w asortymencie IKEA. To pierwsze fronty w IKEA w 100 proc. wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu – drewna i plastiku, w tym przetworzonych butelek PET.

Regulamin akcji dostępny >>> TUTAJ.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY