Wiadomości
Fot. gdynia.pl

wtorek,

11 kwietnia 2017

08:37

Będzie zejście na bulwar na Oksywiu. Nowe schody jeszcze w maju

Zostały zniszczone podczas zeszłorocznej, lipcowej ulewy, ale już niedługo w tym miejscu pojawią się nowe. Na Oksywiu przy ulicy Osada Rybacka trwa właśnie budowa schodów. Zejście na oksywską opaskę przybrzeżną już w maju będzie możliwe w komfortowych warunkach.
Prace rozpoczęły się na początku ubiegłego miesiąca i potrwają do maja. W skład całej konstrukcji wejdą drewniane schody, cztery drewniane podesty oraz balustrada z poręczami. Schody powstają przy ulicy Osada Rybacka, w pobliżu toru wózka do transportu ryb.


ZNISZCZONE PODCZAS LIPCOWEJ ULEWY

Zniszczenia po lipcowej ulewie były poważne, odbudowa schodów wymagała gruntownego przygotowania. Konieczna była ekspertyza geodety, następnie przygotowanie projektu budowlanego i na koniec wyłonienie wykonawcy w przetargu, aczkolwiek działaliśmy najszybciej jak się da, by ułatwić pracę rybakom. W okolicach majowego weekendu schody powinny być gotowe - mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, które nadzoruje inwestycję.

cd62776f792fb68aeadd2a737012dd33Fot. gdynia.pl


BULWAR Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA

Umocnienie brzegu przy Osadzie Rybackiej na Oksywiu (tzw. opaska brzegowa), do którego prowadzą schody, już niebawem stanie się bulwarem z prawdziwego zdarzenia. Pojawią się tam ławki oraz inne elementy małej architektury miejskiej.

Schody wybuduje gdyńska firma Marbud. Całość pochłonie ponad 53 tysiące złotych.

oprac. mich