Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Sebastian Kwiatkowski

poniedziałek,

10 kwietnia 2017

10:36

Węższy przejazd dla samochodów, więcej miejsca dla pieszych. Metamorfoza Batorego w Gdańsku [FOTO]

Droga między Sosnową a Podleśną w Gdańsku od poniedziałku jest jednokierunkowa. Parkować można tylko w wyznaczonych miejscach.
Jak mówi Tomasz Wawrzonek z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, dla części mieszkańców to na pewno będą utrudnienia, bo zmiany oznaczają wydłużenie dojazdu do posesji.

- Batorego nie będzie już też ulicą tranzytową dla zmierzających od alei Żołnierzy Wyklętych w stronę Jaśkowej Doliny. Powolnej jeździe na Batorego ma sprzyjać naprzemienny sposób parkowania: raz z jednej, raz z drugiej strony jezdni. Dzięki temu więcej miejsca zostanie dla pieszych - tłumaczy Wawrzonek.

KIEROWCY WCIĄŻ JEŻDŻĄ NA PAMIĘĆ

Wśród kierowców zmiany budzą mieszane uczucia. Wielu z nich wciąż jeździ i parkuje na pamięć. Dla wielu miejsc parkingowych zabrakło.

Od kilku dni jeden kierunek ruchu obowiązuje już na ulicach Straganiarskiej, Świętojańskiej, Tokarskiej, Tandety, Minogi i Warzywniczej w Śródmieściu Gdańska. W Oliwie takie zmiany dotyczą od niedawna ulic Kręckiego, Miraua, Wąsowicza, Drzymały i Zacisze. W przyszłości ulic z taką organizacją ma być więcej - mówią drogowcy.

Sebastian Kwiatkowskiego/mich

Zobacz Galerię