Wiadomości
Fot. materiały prasowe

środa,

29 marca 2017

16:29

Grupa Radiowa Audytorium 17 się zmienia. I nie chodzi tylko o logo

Grupa Radiowa Audytorium 17 zmienia swój wizerunek. Nowe logo, nowa strona internetowa oraz bardziej bezpośrednie podejście do sprzedaży produktów reklamowych mają sprawić, że w pełni zostanie wykorzystany potencjał 17 Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia.

Nowa strona Audytorium 17 jest nie tylko bardziej czytelna i nowoczesna, ale również ma charakter informacyjny. W zakładce "Medium Silne Regionami" znajdować się będą wiadomości z Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia. W zakładce Słuchalność publikowane będą najnowsze badania słuchalności.

DUŻY POTENCJAŁ REKLAMOWY

Strona będzie również interaktywna, za pośrednictwem www.audytorium17.pl słuchać będzie można na żywo Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia oraz wchodzić na strony internetowe stacji. Wraz z premierą strony Audytorium 17 przedstawi także swoje nowe logo, które podkreślać ma ogólnopolski charakter Grupy Radiowej.

- Audytorium 17 ma bardzo duży, niewykorzystany potencjał reklamowy. Może nas słuchać ponad 36 milionów Polaków. Nie ma drugiej takiej sieci radiowej. Chcemy przekonać wszystkich, którzy wierzą w siłę reklamy radiowej, że powinni zauważyć Rozgłośnie Regionalne Polskiego Radia zrzeszone w A17 – podkreśla Paweł Paluch, prezes zarządu Audytorium 17.

WYJŚCIE Z UKRYCIA

Zmiany wizerunku są konsekwencją decyzji zarządu Grupy Radiowej Audytorium 17, która chce przełożyć świetny zasięg i stale poprawiające się wyniki słuchalności Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia na wyniki sprzedaży reklam.

- Do tej pory Audytorium 17 było ukryte, niewidoczne. Znajomość marki A17, nawet w branży reklamowej, była niewielka. To się zmieni, tak jak powinna zmienić się wartość rynkowa Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia. Grupa Mediów Publicznych to największa grupa medialna w Polsce i czas aby rynek reklamy bardziej to dostrzegał – mówi Paweł Paluch.

STAŁY KONTAKT Z KLIENTAMI

Wraz ze zmianą wizerunku Audytorium 17 Grupa Radiowa chce bardziej bezpośrednio sprzedawać swoje produkty reklamowe. Audytorium 17 rozwijać będzie marketing sprzedaży, który sprawić ma, że oferta reklamowa Grupy docierać będzie do domów mediowych, brokerów i bardziej niż dotychczas do klientów bezpośrednich zainteresowanych promocją na falach Rozgłośni Regionalnych. Audytorium 17 chce także utrzymywać stały kontakt z dotychczasowymi Klientami oraz skupić się na pozyskiwaniu nowych.

Audytorium 17 to grupa radiowa składająca się z 17 Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia, sześciu stacji miejskich i trzech stacji nadających cyfrowo w technologii DAB +. Stacje Audytorium 17 pokrywają zasięgiem sto procent terytorium Polski. Audytorium 17 zapewnia swoim klientom pełną obsługę w zakresie reklamy i promocji na wszystkich antenach, proponując niski koszt dotarcia i w każdym przypadku gwarantując indywidualne podejście do oczekiwań klienta. Audytorium 17 oferuje klientom zakup i realizację kampanii w 17 Rozgłośniach Regionalnych Polskiego Radia oraz sześciu stacjach miejskich. Każdy klient może za pośrednictwem Audytorium 17 kupić kampanię zarówno w wybranych stacjach jak i w pakietach ogólnopolskich. W ramach tych usług Audytorium 17 oferuje także produkcję i kreację spotów reklamowych i innych materiałów dźwiękowych. W ofercie Audytorium 17 jest także przygotowanie i realizacja niestandardowych akcji marketingowo–reklamowych: audycji, konkursów czy sponsoringu. Grupie Radiowej Audytorium 17 zaufały już największe firmy w Polsce: zarówno podmioty prywatne jak i należące do skarbu państwa.

RG