Wiadomości
Poniedziałek i wtorek to dni zarezerwowane przede wszystkim dla maturzystów Fot. Radio Gdańsk/Aleksandra Nietopiel

poniedziałek,

20 marca 2017

16:45

Urodziny Uniwersytetu Gdańskiego. Dni Otwarte i największe targi edukacyjne na Pomorzu [ZDJĘCIA]

Uniwersytet Gdański obchodzi 47. rocznicę istnienia. W ramach uroczystości odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu UG, podczas którego wręczono odznaczenia państwowe, medale i nagrody dla wykładowców cieszących się uznaniem wśród studentów. Wystartowały też Dni Otwarte i Targi Akademia 2017.
Poniedziałek i wtorek to dni zarezerwowane przede wszystkim dla maturzystów. Na Wydziale Prawa i Administracji UG trwają bowiem Targi Akademia 2017. Młodzi przebierają w ofertach prezentowanych przez 57 szkół wyższych z całej Polski. Zainteresowanie jest ogromne, a o studenta biją się wszyscy, nawet te najlepsze uczelnie jak Uniwersytet Warszawski.

- Gdybyśmy nie walczyli, to by nas tu nie było, dlatego jeździmy po całym kraju - mówi Joanna Burkot-Arnold z Biura Promocji UW. Zależy nam, aby nasi kandydaci byli nie tylko z Mazowsza, ale z całej Polski - dodaje. UW to najlepsza uczelnia w Polsce obok Uniwersytetu Jagiellońskiego. To blisko 100 kierunków na 20 wydziałach. Poza tym badamy losy naszych absolwentów. Okazuje się, że 86 procent z nich pracowało na etacie po studiach. Podczas spotkań z maturzystami największym zainteresowaniem cieszy się niezmiennie: prawo, psychologia i filologia angielska. Młodzi pytają też o sinologię, japoński i arabistykę.DUŻE NIEZDECYDOWANIE

Wśród maturzystów nastroje przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej są różne. Nie brakuje niezdecydowanych, ale i tych, którzy wiedzą, czego chcą konkretnie. Niektórzy wskazują też na niezdecydowanie wynikające z tego czy wybrać kierunek interesujący, czy taki, po którym na pewno będzie praca. Młodzi w rozmowie z Radiem Gdańsk najczęściej wymieniali filologie obce jako te kierunki, z którymi warto wiązać przyszłość.

Targi Akademia to największe targi edukacyjne na Pomorzu. Odbędą się też jutro od 09.00 do 14.00.

DNI OTWARTE NA WYDZIAŁACH

Równocześnie na Uniwersytecie Gdańskim trwają też Dni Otwarte na poszczególnych wydziałach. W poniedziałek do siebie zapraszały Wydziały: Chemii, Matematyki, Fizyki i Informatyki, Oceanografii i Geografii, Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUM-ed, Wydział Ekonomiczny, Prawa i Administracji i Zarządzania. We wtorek otwarte będą wydziały: Biologii, Historyczny, Nauk Społecznych a także Biblioteka Główna. Na zainteresowanych czekają spotkania ze studentami i pracownikami, wykłady, prezentacje.

Na Dzień Otwarty 21 marca zaprasza też Politechnika Gdańska. W programie między innymi: zwiedzanie laboratoriów naukowych i pracowni studenckich, prezentacje dotyczące kierunków studiów, konkurs budowania statków z papieru, popularna gra Cashflow czy ... Escape Room. Dzień Otwarty na PG potrwa od 09:00 do 14:00.

Aleksandra Nietopiel/mmt


Zobacz Galerię