Wiadomości
Pomorskie firmy mogą starać się o dofinansowanie Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski

poniedziałek,

20 marca 2017

16:55

Są pieniądze do wzięcia dla mikro, małych i średnich firm. W sumie 1,4 miliarda zł

Można składać wnioski o dofinansowanie na badania i rozwój w ramach programu "Szybka ścieżka". W tym roku przeznaczono na to w sumie miliard czterysta milionów złotych.

Poziomy dofinansowań to do 80 proc. dotacji na prace o charakterze badawczym i do 60 proc. dofinansowania na prace o charakterze rozwojowym. - W bieżącym konkursie o dofinansowanie mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. W tym roku będzie również konkurs przeznaczony dla przedsiębiorstw dużych - mówi Karol Bober, prezes firmy doradczej Gantera.

BĘDĄ TEŻ PIENIĄDZE NA MNIEJSZE POMYSŁY

W obecnym rozdaniu określono minimalny limit wydatków przedsiębiorcy na realizacje danego pomysłu. Nie może być mniejszy niż dwa miliony złotych.

- Gdyby się okazało, że firma ma pomysł na projekt o mniejszej wartości, ale jest ciekawy, to wówczas polecam w trzecim kwartale program, który będzie realizowany lokalnie przez Agencję Rozwoju Pomorza - zaznacza Karol Bober. - W ramach tego przedsięwzięcia, przynajmniej tak się zapowiada, że nie będzie dolnego limitu jeżeli chodzi o wydatki - dodaje.

Przedsiębiorcy zainteresowani dopłatami więcej na ten temat dowiedzą się we wtorek (21 marca) na bezpłatnym spotkaniu w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni o godzinie 10:00. Kolejne, 28 marca, także o godzinie 10:00 w siedzibie pracodawców Pomorza w Gdańsku.

Iwona Wysocka/mmt